Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

5 věcí, které byste ze svého obýváku měli odstranit hned teď

Máte pokaždé, když vejdete do svého obýváku, zvláštní pocit, že je tu něco, se vám tak docela nelíbí, ale nevíte, co to je? Prostě něco, co vás tak trochu ruší? I v případě, že máte celý interiér sladěný do posledního detailu, jsou tu maličkosti, které vám můžou na první pohled snadno uniknout, ale ve skutečnosti vám ruší pocit pohody.

Promotion | 13. 06. 2017

Napovíme vám, kterých 5 věcí vás může podvědomě iritovat nejvíc.

1. Chaos na konferenčním stolku

I kdybyste měli ten nejstylovější stolek v republice, není vám to nic platné, jestliže na něj odkládáte vše, co vám takříkajíc odpadne od ruky. Dálkové ovládání, časopisy, televizní program, prázdné hrnky, kapesníčky, šperky… Toho všeho si všimnete vy i každý váš host hned u dveří do obývacího pokoje. Konferenční stolek totiž stojí v centrální části pokoje a právě na něj se upírají první pohledy. Patří na něj jen hezká, minimalistická dekorace, čerstvé květiny nebo hrnek čaje. Jakmile ale dopijete, odneste ho, kam patří.

2. Nedokonalá sedací souprava

Jestliže nejste schopní se na své sedačce pořádně uvelebit, asi je pro vás moc… měkká? Moc tvrdá, vysoká, nízká? Nebo možná nepatrně vrže? Ať je to, co je to, asi byste se měli poohlédnout po nové a investovat do opravdu kvalitního provedení. V obýváku totiž není nic důležitějšího než pohodlná sedačka (ani ta velká televize) a jestli je vám jen trochu nepříjemná, vyměňte ji. Její design je samozřejmě také důležitý, proto je dobré vědět, kde vybírat. Zkuste se podívat do vyhledávače nábytku, doplňků a dekorací Biano.cz, kde najdete ten největší výběr sedaček z českých eshopů. Ušetříte tím čas a můžete se rovnou inspirovat fotkami interiérů českých designérů.

3. Nevhodně zvolené osvětlení

Když nad osvětlením moc nepřemýšlíte, může se stát, že vás jeho vinou bude pobolívat hlava, budete unavení nebo naopak roztěkaní. Do obýváku je vhodné kromě lustru pořídit i další zdroje světla, minimálně stojací lampu. Lepší je ale využívat i nástěnné či stolní lampy, díky kterým můžete lépe regulovat množství a směr světla například při čtení. Aby ale bylo světlo opravdu ideální, musíte dobře vybírat i žárovky. Při nákupu volte teplé žluté světlo (označeno jako 2700 až 3500 K) a pokud je to jen trochu možné, pořiďte i stmívače. Díky nim vykouzlíte intimní přítmí i intenzivní světlo, kdykoliv budete chtít.

4. Prázdné rohy místnosti

Ani ten sebemenší růžek v místnosti by neměl zůstávat prázdný, podle feng-shui se v nich tvoří tzv. mrtvá místa. Oživte je! Stojací lampou a křeslem, krásnou zelenou rostlinou postavenou na květinovém podstavci nebo zavěšenou od stropu, poličkami s knížkami nebo třeba psím pelíškem. Hlavně, ať tam není pusto prázdno!

5. Kabely na očích

Žádné kabely byste neměli mít ve svém zorném poli, protože ruší, i když jen podvědomě. Pokuste se je všechny schovat - připevněte je zespoda na nábytek, zakryjte lištami nebo uložte do speciálních krabiček. Změnu pocítíte hned, prostor najednou bude působit daleko příjemněji. A přitom stačí tak málo.