Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Auto vašich snů: Sportovní vzhled, luxusní výbava, praktické rozměry a spousta prostoru

Info ikona
automobily

Nové BMW X1 nabízí již ve standardní výbavě perfektní komfort, skvělý vzhled, kompaktní velikost a tři druhy pohonu: k dispozici je se spalovacími motory, jako plug-in hybrid nebo jako čistě elektrická varianta.

Promotion | 23. 03. 2023

Když bylo v roce 2009 uvedeno na trh původní BMW X1, vytvořilo novou kategorii segmentu prémiových vozů a stalo se tak atraktivní vstupenkou do světa BMW X. O jeho oblibě svědčí i celkový počet přibližně 1, 9 milionu dosud prodaných kusů na trzích po celém světě.

Zcela nové BMW X1, které bylo uvedeno na český trh v říjnu 2022, na to svým výraznějším designem, posílenou elektrifikací a progresivní konektivitou navazuje a posouvá tak úspěšnou koncepci vozů Sports Activity Vehicle (SAV) prémiového kompaktního segmentu do budoucnosti utvářené udržitelností a digitalizací.

Info ikona
BMW

Vítejte na palubě 

A co vás čeká, jakmile nasednete? Nová generace BMW X1 rozšířila nejen standardní výbavu, ale také interiér, který je nyní prostornější a prémiovější. Charakterizují ho výše umístěná sedadla, špičková variabilita a inovativní styl designu, který do interiéru zároveň vnáší progresivní nádech moderní prémiové atmosféry, v níž hrají důležitou roli také vysoce kvalitní materiály a pečlivé zpracování.

Výjimečné postavení nového BMW X1 v rámci konkurence podtrhuje nový ovládací systém BMW Operační systém 8 s BMW Prohnutým displejem, široká nabídka systémů pro automatizovanou jízdu a parkování, navigační systém, dvouzónová automatická klimatizace, asistenční systémy a řada dalších inovativních digitálních služeb, které zvyšují komfort i radost z jízdy, jimiž je BMW proslulé.

Info ikona
bmw

Poprvé jako elektromobil 

Modelovou řadu nového BMW X1 doplnila ihned po uvedení na trh čistě elektrická varianta BMW iX1, jejíž představení mimořádně účinně přispívá k plnění cílů BMW v oblasti udržitelnosti. Novinkou je možnost manuálně aktivovat předehřátí baterie před příjezdem k rychlonabíjecí stanici, takže lze okamžitě začít nabíjet maximálním výkonem i v situaci, kdy nabíječka není zadána do navigace. Na rychlonabíjecí stanici lze dosáhnout nabití baterie z 10 na 80 % již za 29 minut.

Právě elektrifikace je pro značku aktuálně důležitým tématem a cílem BMW Group je mít do konce roku 2025 na silnicích více než dva miliony čistě elektrických vozů. Do roku 2030 by totiž měl mít každý druhý automobil prodávaný BMW Group po celém světě čistě elektrický pohon. 

Pokud byste si však ještě netroufali pořídit elektromobil, v nabídce je i zážehový a vznětový motor, anebo plug-in hybrid jako kompromis, a to dokonce ve dvou variantách. Modely se navíc vyrábí v německém Regensburgu, a tak ekologicky smýšlející duše potěší, že auta ke svým majitelům necestují přes půl světa.  

Měření