Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zábava v Dubaji: neomezené možnosti, z kterých se tají dech

Info ikona
Burj Khalifa

Toužíte se schovat před horkým sluncem? Zažít spoustu nezapomenutelných chvil můžete hned na několika místech ukrývajících se pod střechou – v klimatizovaných prostorech nacházejících se v tomto městě superlativů.

Promotion | 24. 07. 2023

I když je Dubaj proslulá především impozantními mrakodrapy a nádhernými plážemi, nabízí také řadu vnitřních aktivit pro všechny, kteří se cítí přesycení horkého slunce a vysokých teplot. Vnitřních aktivit v této luxusní destinaci je na výběr skutečně mnoho. Od nákupních center, zábavních parků, muzeí, po umělecká představení, kulturní akce nebo třeba i lyžování v krytém prostoru. Zajímavou činnost si zde najde opravdu úplně každý, bez ohledu na zájmy, preference či věk. Děti zde budou díky obrovskému množství zábavních parků v ráji, stejně jako sportovní nadšenci nebo nároční shopaholici.

Největší nákupní centrum světa

The Dubai Mall se nachází hned vedle nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Na tomto unikátním místě nejen nakoupíte cokoliv vás napadne, ale užívat si můžete i zábavu. Na ploše odpovídající zhruba 200 fotbalových hřišť (víc než 1 milion metrů čtverečních) najdete víc než 1200 maloobchodů, dva obří obchodní domy a stovky podniků s občerstvením. Pokud se rádi necháte omráčit velikostí, sem určitě musíte. Rodiny s dětmi jistě ocení dubajské akvárium s podmořskou zoo, kluziště olympijských rozměrů nebo obrovské multikino. Chcete nakupovat pod širým nebem? V zimních měsících je to v části The Village možné díky stahovací střeše.

Info ikona
akvárium

Deštný prales uvnitř

Prozkoumejte krásy přírody, aniž byste museli opustit městskou kulisu. The Green Planet, tropický ráj, se nachází přímo v srdci města a nabízí všem návštěvníkům nevšední zážitek, když je vtáhne do světa exotické fauny a flóry. Více než 3 000 druhů rostlin, zvířat a ptáků, vše pod jednou skleněnou kupolí, tvoří fascinující atmosféru The Green Planet. Tato biokupole je rozdělena do čtyř pater: Canopy, Midstory, Forest Floor a Flooded Rainforest. Každé z těchto pater zdůrazňuje klíčovou roli, kterou v deštném pralese hraje. Návštěvníci mají tak jedinečnou příležitost dozvědět se více o funkci a důležitosti každé vrstvy v tomto unikátním ekosystému. Cílem The Green Planet je edukovat o významu tropických deštných pralesů pro budoucnost naší planety. Vše zde funguje na bázi udržitelných zdrojů, což zajišťuje ekologickou a zodpovědnou zkušenost pro každého.

Info ikona
Green Planet

Děti na chvíli dospěláky

Dětským rájem bychom určitě mohli nazvat místo jménem KidZania. Chytrým a originálním způsobem kombinuje zábavu a vzdělávání. Tento jedinečný zábavní park je navržen tak, aby děti mohly zažít simulovaný svět pro dospělé. Toto role-play město nabízí více než 70 různých aktivit a povolání, která děti mohou vyzkoušet. Od lékaře, pilota, hasiče až po herce nebo novináře – možnosti jsou téměř neomezené a vše je navrženo tak, aby co nejvěrněji simulovalo reálný svět. KidZania má dokonce i svou vlastní ekonomiku s vlastní měnou. Každou aktivitou si tak něco vydělají a za tyto „peníze“ si mohou koupit třeba něco v místních obchodech. Děti se učí spolupráci, komunikaci, rozhodování a problémovému řešení, a to vše zábavnou formou. Ideání způsob, jak strávit smysluplně a aktivně čas v Dubaji!

Info ikona
Kidzania

Sníh v horké poušti

To, co zní jako nereálný sen, si můžete v Dubaji splnit. Dopoledne strávíte na pláži a odpoledne si můžete zalyžovat v krytém lyžařském středisku Ski Dubai, které se nachází v nákupním středisku Mall of the Emirates. Nabízí vše, co si milovníci zimních sportů mohou přát. Sjezdovky různých úrovní obtížnosti osloví začátečníky i zkušené lyžaře a snowboardisty. Veškeré lyžařské vybavení si zde půjčíte a těšit se můžete i na setkání s tučňáky, zorbing nebo třeba adrenalinovou bobovou dráhu.

Info ikona
ski dubai

Zábavní parky bez hranic

Za pozornost určitě stojí třeba Bounce Dubai, což je jeden z nejoblíbenějších trampolínových parků v Dubaji. Víc než 100 propojených trampolín bude bavit děti i dospělé. Jestli vás fascinuje svět virtuální reality, líbit se vám bude v Play DXB. V akváriu Los Chambers se vám bude tajit dech při blízkém pohledu na mořské živočichy a pokud máte rádi lego, musíte o Dubai Parks and Resort. Najdete tedy rovnou tři zábavní parky – Legoland, Legoland Water Park a Motiongate. Nalákali jsme vás? Pokud se do Dubaje chystáte, určitě před cestou mrkněte na web Visitdubai.com, kde se dozvíte spoustu užitečných informací.

 

Měření