Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Stanovit si dlouhodobé cíle může být náročné zejména, pokud snů a přání máte až příliš. Zdají se pak nedosažitelné. Vision board je jedním z nejefektivnějších nástrojů, který vám s tím dokáže pomoci. Pojďme se podívat, jak na to!

Veronika Zvonková | 17. 05. 2024

Co je vision board?

Vision board nebo-li nástěnka vizí je koláž obrázků, slov a symbolů, které reprezentují vaše cíle a sny. Je to vizuální zobrazení toho, čeho chcete ve svém životě dosáhnout. Může to být například vysněná pracovní pozice, milující partner, místa, která chcete navštívit, nebo číslo, které byste ráda viděla na váze. Tato nástěnka slouží jako každodenní připomínka toho, co je pro vás v životě důležité, a motivuje vás k činům, které vás k vašim cílům přiblíží.

Jak si vytvořit svůj vlastní vision board

1. Stanovte si cíle

Než začnete vytvářet svůj vision board, je důležité mít jasnou představu o tom, čeho chcete dosáhnout. Udělejte si čas a napište si krátkodobé i dlouhodobé cíle. Zamyslete se nad různými oblastmi života, jako je kariéra, vztahy, zdraví, finance a osobní růst.

Ujistěte se, že vaše cíle jsou konkrétní, měřitelné a realistické. Je zbytečné si je zpočátku stanovovat příliš vysoké. Pokud například toužíte po vyšším platovém ohodnocení, stůjte nohama na zemi a zaměřte se na takovou cifru, o které víte, že jí lze skutečně dosáhnout. Pokud budete přemýšlet nad statisícovými částkami, mohlo by vás to zpočátku spíše demotivovat a sen by se vám naopak vzdálil. Postupujte po malých krůčcích tak, aby pro vás sny byly skutečně uvěřitelné.  

Mohlo by se vám líbit

VISION BOARD aneb Když se přání stává skutečností

Vraťte se do dětských let a oprašte svou korkovou nástěnku…
marianne.cz

2. Sbírejte inspiraci

Prohlížejte si časopisy, knihy nebo internetové stránky a sbírejte obrázky, citáty a slova, které vás inspirují a rezonují s vašimi cíli. Můžete také použít fotografie, které jste sama pořídila. Hledejte věci, které ve vás vyvolávají pozitivní emoce a motivují vás.

 

3. Vytvořte si koláž

Jakmile máte dostatek materiálu, začněte skládat nástěnku. Můžete použít korkovou nebo magnetickou tabuli nebo jednoduše kus kartonu. Rozložte své obrázky a citáty tak, aby vytvářely harmonický celek. Nebojte se být kreativní – přidávejte barvy, kresby nebo dekorační prvky, které vás napadnou. Skvěle se u toho odreagujete.

4. Umístěte vision board na viditelné místo

Aby váš vision board plnil svou funkci, musí být umístěn na místě, kde ho budete denně vídat. Může to být nad vaším pracovním stolem, na dveřích skříně nebo v ložnici. Každý den si ho prohlížejte a nechte se inspirovat jeho obsahem.

Mohlo by se vám líbit

Přání jako objednávka! Jak pracovat se zákonem přitažlivosti?

Každý den si něco přejeme. Občas jsou to drobnosti jako volné parkovací místo v přeplněném centru města nebo krátká fronta na poště, jindy upustíme uzdu fantazii a přejeme si něco okázalého až nesplnitelného. Pravdou ale zůstává, že i na první pohled nesplnitelná přání se mohou stát skutečností. Stačí, když si osvojíte umění manifestace, tedy zákonu přitažlivosti, a zbytek necháte na vesmíru.
marianne.cz

Příběhy úspěchu

Mnoho úspěšných lidí na sílu vision boardu nedá dopustit. Mezi nimi je třeba Katy Perry, Oprah Winfrey nebo Jim Carrey. Ten dokonce nosil ve své peněžence šek na 10 milionů dolarů, který si sám napsal jako symbol svého budoucího úspěchu. O několik let později tuto částku skutečně vydělal za svůj filmový výkon.

TIP: Do tvorby vision boardu můžete zapojit celou rodinu. Zejména děti ocení možnost tvořit podle vlastních představ a skvěle se u toho zabaví. Vy tak navíc získáte skvělé tipy na dárky, o kterých jste třeba ani nevěděla, že by je vaše děti chtěly.

Zdroj článku

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě