Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Máte pro svého školáčka již nakoupeno? Na co jste ještě mohli zapomenout?

Školní batohy, školní penály, jaké vybrat pero a další klasické otázky, které řeší každý rodič před začátkem školního roku. Zbytek vybavení však jde většinou trochu stranou, a pak se shání na poslední chvíli. Co ještě pořídit, když už „ty hlavní věci“ máte nakoupené?

Promotion | 20. 06. 2019

Pro malé sportovce

Na téma, jak vybírat správné batohy pro prvňáčky už víte všechno, a dokonce máte ten správný školní batoh zakoupený? Pak přichází na řadu myšlenky na ostatní věci a předměty, které se netýkají jen psaní, čtení nebo přenášení učebnic.

Váš malý prvňáček bude celý „paf“ z toho, že najednou musí sedět v lavici, dávat pozor, poslouchat a respektovat paní učitelku. O to více se tedy bude chtít vyřádit při první příležitosti, kdy to půjde. Nasnadě je tělesná výchova.

Pro tyto účely tedy bude vaše dítko potřebovat teplákovou soupravu, hodně triček „na lítačku“, kraťasy, případně mikinu. Dále bude potřeba vybrat sálové boty – ideálně kvalitní tenisky s optimální oporou klenby dětské nohy.

Boty a aktovky jsou ze všech školních potřeb 2 nejdůležitější položky, na kterých by se rozhodně nemělo šetřit, protože mohou mít velký vliv na zdraví vašeho potomka. Jelikož vám dítě bude nosit věci na tělesnou výchovu nosit často na vyprání domů, pořiďte mu také přenosný vak, který se připevní ke školní brašně a klesá pravděpodobnost, že jej dítko během prvního týdne ztratí.

Umělecký rozvoj dítěte

Určitě budete potřebovat kufřík na výtvarné potřeby. Obsahem onoho kufříku by měly být určitě čtvrtky (skicák), vodové barvy, různé velikosti štětců a voskovky.

voskovky

Štětce obvykle mívají svá značení, seznam všech potřeb vám však předají paní učitelky. Nezapomínejte ani na temperové barvy, kelímek na vodu a na hadr, který se vaší ratolesti bude více než hodit. Na výtvarnou výchovu svému potomkovi s sebou také přibalte zástěru nebo starou košili, kterou vám nebude líto obětovat na oltář jeho uměleckých výtvorů.

Tip: veďte své dítko také k hudbě a rytmu, a to již od útlého věku. Využít můžete například orffovské nástroje a oblíbené dětské písničky.