Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Stýská se vám po relaxu u vody? Ponořte se do Dubaje a jejích bazénů, z kterých se vám nebude chtít vylézt!

Info ikona
Dubajské hotely

Také už vám chybí sluneční paprsky, opálená kůže a relax na nafukovacím jednorožci s drinkem v ruce? Naštěstí žijeme v době, kdy si zaletět do tepla i v chladných měsících, nepředstavuje žádný problém, takže představa týdne (nebo dvou až tří týdnů?) stráveného u bazénu není ani trochu nereálná. My doporučujeme Dubaj. Bazény, které tady najdete, vás dostanou a vy z nich nebudete chtít vylézt – a to nejen kvůli horku.

Promotion | 24. 11. 2022

Na skok v poušti

Resort Al Maha, oáza klidu uprostřed pouště, jejíž součástí je i SPA, představuje protipól rušné Dubaje. V odlehlém resortu najdete několik privátních domků s příjemnými bazény, které si můžete celé pronajmout a z lehátka pozorovat poušť, gazely a oryxy arabské. Přitom všem je velmi jednoduché vychutnávat si luxusní servis, který zdejší personál nabízí. Panující intimní atmosféra se vám vryje do paměti na hodně dlouhou dobu.

Info ikona
Al Maha

Uprostřed nebe

Nejvýše položený bazén na světě Aura Skypool najdete v padesátém patře budovy Palm Tower. Dechberoucí 360stupňový výhled z nekonečného bazénu byste si zkrátka neměli nechat ujít, protože jde o opravdový unikát. Panorama, jehož součástí jsou nejznámější dubajská místa jako je Palm Jumeirah, Burj Al Arab, Burj Khalifa nebo Ain Dubai patří mezi neopakovatelné zážitky, které je rozhodně potřeba zaznamenat a pořídit fotku. Na těch to totiž vypadá, jako když se vznášíte v oblacích mezi moderními budovami Dubaje.

Info ikona
Dubajské bazény

Vyhlížíte pohádkové obzory?

Jestli máte rádi tradiční arabský design a na moderní budovy vás příliš neužije, doporučujeme se podívat na Jumeirah Al Qasr, kde se ocitnete uprostřed pohádek tisíce a jedné noci. Tento komplex nabízí vše, co potřebujete k relaxaci včetně SPA, ale co vás naprosto ohromí, je bazén mezi palmami s výhledem na záliv, jehož součástí je nádherná soukromá pláž. Od nasávání perfektní klidné atmosféry vám nebude bránit nic – ani křik dětí. Ubytovat se tady totiž mohou pouze dospělí, což může být pro spoustu lidí velká výhoda.

Info ikona
Jumeirah

Kouzlo Středomoří

Nedáte dopustit na středomořskou atmosféru, ale v zimě vás odrazují nepříliš vysoké teploty? Zkuste si zarezervovat lehátko nebo privátní cabanas (privátní lůžka s nadýchanými polštáři a s romanticky vlajícími bílými závěsy) v soukromém Drift Beach Club. Osvěžit se můžete v nekonečném bazénu a kochat se výhledem na záliv Palm Island nebo na Dubai Marina. Součástí tohoto místa je samozřejmě i skvělá restaurace.

Info ikona
Beach Club Drift One

Ještě pár bazénových tipů navíc...

Mezi další unikátní místa s průzračnou osvěžující vodou v bazenéch patří třeba Caesarův palác se soukromou kabinou u bazénu, dechberoucí bázen v SLS Hotel Dubai nebo třeba Address Sky View Infinity Pool, kde bazén dokonce propojuje dvě věže ve výšce 220 m.

Info ikona
Adres Skyview Skypool

Úchvatných míst v Dubaji ale najdete mnohem víc. Pro více inspirace pro svoji dubajskou dovolenou zabruste na stránky Poznejte Dubaj.

Měření