Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Za exotikou na Zanzibar!

Info ikona
Zanzibar je ráj

Chcete zažít exotický ráj? Vyrazte s CK Blue Style na Zanzibar, do rodiště Freddieho Mercuryho! Užijte si ten pravý luxus a nádherné pláže na ostrově koření. Vypravit se sem můžete za klidem, odpočinkem i dobrodružstvím.

Promotion | 3. 11. 2022

Ostrov Zanzibar je charakteristický nádhernými bělostnými plážemi s jemným pískem a průzračným tyrkysově modrým mořem. Naleznete zde jak klidné zálivy a romantické laguny, tak místa s vlnami, vhodná pro vodní sporty, jako je windsurfing či kitesurfing. Samozřejmě se tu dá i potápět a objevovat krásy korálových útesů, na kterých to překypuje životem. Můžete zde potkat chobotnice, murény, barakudy, mořské koníky a hvězdice. Nejznámějším místem na šnorchlování je Mnemba Island, na který se organizuje množství výletů. Zkušení potápěči se mohou vypravit k úžasným podmořským stěnám, na noční potápění nebo se potápět v mořských proudech.

K oblíbeným plážím na Zanzibaru nepochybně patří pláž Bwejuu, která je známá vysokými palmami, jež dotvářejí obrázek exotického ráje. Jižně od Bwejuu se nachází pláž Paje nabízející vhodné podmínky pro kitesurfing. Asi nejznámější a nejoblíbenější pláž se však jmenuje Nungwi a rozprostírá se na severu ostrova. K dispozici vám zde bude široká nabídka různorodých aktivit.

Info ikona
Pláže na Zanzibaru

Mezi hlavní zážitky ostrova patří kromě již zmíněného určitě hlavní město Zanzibar City, respektive jeho historické centrum Stone Town, zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jednou z nejznámějších staveb je Dům zázraků postavený v roce 1883. V té době se jednalo o nejvyšší budovu východní Afriky a také o první budovu na Zanzibaru, vybavenou elektrickým proudem, výtahem a tekoucí vodou. Dnes se uvnitř nachází Národní muzeum historie a kultury.

Info ikona
Zanzibar City a jeho památky

Hned vedle Domu zázraků se nalézá stará arabská pevnost Old Fort. Další zajímavostí a možná nejkrásnější stavbou hlavního města je Stará ošetřovna. Nejznámější památkou ve Stone Townu je ovšem Slave Market, místo spojené s temnou minulostí Zanzibaru a otroctvím. V areálu se nacházejí bývalé cely, památník, ale i anglikánský kostel.

Info ikona
Zanzibar a jeho památky

A samozřejmě nelze opomenout rodný dům frontmana skupiny Queen, Freddieho Mercuryho. Skvělým zážitkem je také návštěva tržiště Darajani Bazaar, na kterém najdete vše od ryb a masa přes ovoce a koření až po místní výrobky. Velkým kulinářským zážitkem je i street food trh, který se koná každý den po setmění ve Forodhani Gardens.Mezi další oblíbené atrakce Zanzibaru patří Spice Tour, výlet na místní plantáže, kde na vlastní oči spatříte pěstování a zpracování jednoho z nejlepších koření světa.

Se Zanzibarem je spojena hlavně vanilka a hřebíček, ale samozřejmě se tu pěstuje i celá řada dalších koření. Na některých farmách můžete dostat dokonce možnost ochutnat některá z tradičních jídel dochucovaných čerstvým kořením.

Info ikona
Zanzibarské plantáže

Milovníci přírody by jistě neměli vynechat výlet do národního parku Jozani Forest, kde žijí roztomilé opice, žáby, stonožky, motýli, ptáci a řada dalších tvorů. Dalším úžasným místem je Ostrov vězňů, kde v místní rezervaci žijí želvy obrovské.

Info ikona
Opice na Zanzibaru

Bělostné pláže, tyrkysově modré moře, luxusní hotelové komplexy, zajímavá historie a bohatá fauna a flora – to je Zanzibar. Vyrazte sem s CK Blue Style a poznejte místní nezapomenutelné krásy.

Info ikona
Zanzibar a jeho krásy
Měření