Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zažijte luxusní dovolenou na souostroví Seychely

Info ikona
Seychely jako snová dovolená

Toužíte po skvělé exotické dovolené, během které si užijete slunce, moře, krásnou přírodu, skvělé jídlo a mnoho dalšího. Vypravte se s CK Blue Style na Seychely, velice oblíbenou destinaci, kde zažijete to pravé dobrodružství i odpočinek.

Promotion | 26. 10. 2022

Souostroví Seychely leží v Indickém oceánu a tvoří je 115 malých ostrovů, které se rozdělují na dva druhy – vnitřní a vnější. Vnitřní ostrovy jsou tvořeny masivními žulovými skalami, a proto se jim někdy říká také Žulové ostrovy. Do této skupiny patří například ostrov Praslin, La Digue nebo Mahé. Vnější nebo též Korálové ostrovy představují ploché korálové atoly a patří sem například ostrov Aldabry nebo Providence. Obydleno je asi 33 ostrovů.

Info ikona
Atol na Seychelách

Seychely, jedno z nejromantičtějších míst naší planety, jsou ideální destinací pro vysněnou dovolenou v průběhu celého roku. Panuje zde poměrně stálé tropické podnebí a denní teploty se pohybují mezi 24°C a 30°C. Návštěvníky sem lákají zejména nádherné pláže a tyrkysově modré moře. Skvostná je však i místní příroda — žije zde celá řada endemitů, a to z rostlinné i živočišné říše.

Domov ohrožených želv zapsaný na seznamu UNESCO

V tomto směru vyniká zejména atol Aldabra, jeden z Vnějších ostrovů, který je tvořen čtyřmi samostatnými ostrovy. Na nich se nachází největší světová populace ohrožených želv obrovských, v místních mangrovníkových porostech hnízdí fregatky obecné a v moři zde žije řada žraloků a pestrobarevných korálových ryb. Od roku 1982 je ostrov zapsán na Seznamu přírodního dědictví UNESCO.

Info ikona
Ohrožené želvy na Seychelách

Ostrov Mahé

Jedním z nejoblíbenějších míst na Seychelách je hlavní město Victoria na ostrově Mahé. Jedná se o jedno z nejmenších hlavních měst světa. Najdete zde kromě jiného botanickou zahradu s exotickými rostlinami a obřími želvami, tržiště, historický hřbitov Bel Air nebo zmenšeninu londýnského Big Benu, která se dá označit za symbol města. Na ostrově se dále nachází čajové a vanilkové plantáže, národní park Morne Seychellois s nejvyšší stejnojmennou horou, vyhlídkou Mission Lodge a nádhernými vodopády.

Info ikona
Seychely a jejich krásy

Další krásy souostroví, které můžete prozkoumat během výletů

Samozřejmě se lze vypravit i na další ostrovy. CK Blue Style nabízí výlet hned na několik z nich. První skupinu tvoří ostrovy Praslin a La Digue kam se lze vydat lodí nebo letadlem. Na prvním z ostrovů navštívíte již pláž Anse Lazio přírodní a rezervaci Vallée de Mai, která je zapsána na Seznamu přírodních památek UNESCO. Roste zde totiž endemická palma lodoicea seychelská, jejíž semeno váží okolo 20 kilogramů. Následuje návštěva ostrova La Digue a místního přírodního parku L’Union Estate. Během výletu uvidíte tradiční zpracování kokosových ořechů a výrobu kokosového oleje. Odpoledne pak zakončíte obědem a odpočinkem na pláži Grand Anse.

Info ikona
Rekordně velký plod palmy, která se vyskytuje na Seychelách

K druhé skupině patří ostrovy Cousin, Curieuse a St. Pierre, na kterých prožijete nezapomenutelný den. Ostrov Cousin je domovem vzácného ptactva, na ostrově Curieuse navštívíte bývalou kolonii malomocných a během pobytu na ostrově St. Pierre si užijete nádherných pláží a bohatého podmořského života.

Info ikona
Ostrov Cousin, Seychely

Jak se na Seychely dostat? S CK Blue Style!

Seychely a cestovní kancelář Blue Style –⁠ to je skvělá kombinace pro vaši nezapomenutelnou dovolenou! Tak na nic nečekejte a vydejte se s námi poznávat místní exotickou krásu. Nudit se zde určitě nebudete a je jen na vás, jestli se sem vypravíte za odpočinkem na pláži nebo za dobrodružství do místních pralesů.

Info ikona
Seychely jako ideální destinace na dovolenou
Měření