Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Hon na levné letenky! Kde seženete akční lety?

Ceny letenek klesají, chuť cestovat se zvyšuje.

Pokud existuje cestovatelský bůh, pak mu děkujeme za to, že letenky do dalekých krajin jsou čím dál tím více dostupnější. Pryč jsou doby, kdy si do Ameriky mohli zalétnout pouze podnikatelé a na cestu po Asii jste museli šetřit nejméně pět let. Pravdou ale zůstává, že levné letenky nenajdete hned. Občas je potřeba trpělivost i správná strategie. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, díky kterému i vy ulovíte opravdu výhodné letenky.

  1. Sledujete správné weby

Na internetu naleznete hned několik webů, které se soustředí na hledání akčních a výhodných letenek. My se často díváme na weby – cestujlevne.com, honzovyletenky.cz, zaletsi.cz, stastnu-cestu.sk a akcniletenky.com. Na jejich stránkách objevíte výběr těch nejvýhodnějších letenek, který je často doplněn i o praktické informace k letu. Stránky jsou dobře aktualizované a každý den zveřejňují nové a nové nabídky. Především se vyplatí, když budete sledovat jejich facebookové profily, díky kterým vám neunikne ani jedna speciální letenková akce.

Letenky
  1. Vše na jednom místě

Víte, kam chcete letět i to, kolik peněz chcete za letenky obětovat? Paráda, přesně pro vás je tu web Flightor.com, který složí jako agregát nejvýhodnějších letenek z celého světa. Na jejich stránce pouze vyplníte - odkud chcete letět, kde chcete přistát a kolik peněz by letenka měla stát. Pak už stačí kliknout a nechat se oslnit cenovými nabídkami. Samotnou třešničkou na dortu je, že za Flightorem stojí šikovné české ručičky. Projekt vznikl v roce 2015, a to pod taktovkou Vladimíra Kobzeva a Jana Kněžínka.

  1. Plánujeme dopředu

Poslední možností, jak koupit výhodné letenky, je správné načasování. Pokud jste se v pondělí nadchli pro víkend v Norsku, pak nečekejte, že v pátek odletíte za pětistovku. Obecně se doporučuje, abyste letenky vybírali zhruba dva měsíce před plánovaným odletem. Zároveň je ku prospěchu věci, když nemáte pevně stanovené datum odletu a můžete se svým odjezdem hýbat. Posledním cestovatelským tipem je, abyste při vyhledávání letenek na serverech tipu skyscenner.com, používali anonymní okno. Jedině tak budete před stránkou „schováni“ a nedojde k automatickému navýšení ceny letenky. 

Kde pořizujete výhodné letenky vy? Podělte se s námi o vaše tipy. 

ČTĚTE TAKÉ:6 chyb, kterých se dopouštíme během cestování

Související články

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají