Nestíháte prodloužený víkend v zahraničí, a přesto si chcete užít vánoční atmosféru za hranicemi naší republiky? Pak pro vás máme tipy na adventní trhy, které jsou doslova za rohem.
Promotion

Chutný bratwürst, opojný glühwein nebo třeba jablka v karamelu – to všechno jsou gastronomická lákadla, která na českých vánočních trzích stěží najdete. Pokud navíc máte srdce dobrodruha a chcete si před Vánoci střihnout ještě jeden krátký výlet, pak nezbývá nic jiného než sbalit batůžek, obléknout teplou bundu a vyrazit za hranice. Třeba do sousedního Německa...

Chemnitz (29. 11. - 23. 12.)

Pokud nemáte náladu na přeplněné adventní trhy v Drážďanech, pak vám jako skvělá alternativa poslouží německé město Chemnitz, které můžete znát také pod označením Saská Kamenice. Vše podstatné se v Chemnitzu odehrává na náměstí Marktplatz, kde najdete okolo 200 stánků plných saských pochoutek i ručních výrobků. Město navíc slibuje bohatý doprovodný program jako například hornickou přehlídku, která se uskuteční v sobotu 28. listopadu.

Chemnitz
Zdroj: chemnitz.de

Annaberg (29. 11. - 23. 12.)

Kouzelné! Tak by se jedním slovem daly popsat vánoční trhy v krušnohorském městečku Annaberg. Nečekejte stovky stánků, ulice přeplněné turisty ani největší vánoční stromeček. Tohle městečko sice nemá žádná adventní „nej“, zato z něj vyzařuje magická atmosféra, která se prolíná s vůní svařeného vína.  

Annaberg

Zittau (7. – 15. 12.)

Zvolněte v předvánočním shonu a projděte se v Žitavě mezi nazdobenými adventními stánky se svařákem v ruce. Můžete nakoupit dárky i tradiční vánoční ozdoby a dekorace – třeba věhlasný dřevěný louskáček na ořechy – figurku vojáčka ze stejnojmenného baletu. Ochutnejte bratwürst, šťavnatou německou klobásu podle tradičního receptu z roku 1313. Nebo si dejte sladkou štolu, obdobu české vánočky, plnou křupavých mandlí a kandovaného ovoce. A jestli chcete něco speciálního, pak se přijďte podívat na tradiční Slavnost světel a nenechte si ujít vystoupení koledníků a divadelní představení pro děti. Do německé Žitavy se můžete dopravit přímým vlakovým spojem z Liberce nebo autem.

Žitava

Zwickau (26. 11. – 23. 12.)

Pro někoho Zwickau, pro jiného Cvikov, avšak pro všechny milovníky Vánoc je toto německé město především synonymem pro dokonalé adventní trhy. Stejně jako v předešlých městech se i zde můžete těšit na příjemnou vánoční atmosféru, která je navíc doplněna o kulisy starého města. Pokud navíc Cvikov ulehne pod bílou peřinu, promění se v pohádkové místo, ve kterém by filmaři z fleku mohli natočit vánoční pohádku.

Chystáte se na vánoční trhy? A kde vás nejvíce uchvátily? 

ČTĚTE TAKÉ: Vydejte se na nejkrásnější adventní trhy v Česku

Promotion