Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Je vám horko? Přinášíme vám tipy na kosmetiku, která vás zchladí

Info ikona
kosmetika

Chladivé pleťové masky, lehounké gely a osvěžující spreje vám pomůžou přečkat horké dny, zpříjemní siestu na dovolené a zklidní kůži rozpálenou sluncem.

Karolína Demelová | 23. 08. 2023

Přes léto se vyplatí udělat si v ledničce místo nejen na drinky, ale i kosmetiku – taková sprška termální vody vychlazené na stejnou teplotu jako citronáda je uprostřed tropického odpoledne k nezaplacení. Vedle ní si můžete vyrovnat spoustu dalších produktů, třeba pleťový i oční gel, masku, mléko po opalování, ale i nejrůznější masážní rollery a kameny gua sha.

Mohlo by se vám líbit

Redukce otoků

Vedle okamžité pocitové úlevy má chlad další příznivé účinky: předně pomáhá redukovat otoky, takže například krátká masáž vychlazeným gua sha kamenem nebo oční maska vytažená z ledničky vás po ránu dokážou efektivně zbavit opuchlého očního okolí – a samozřejmě probudit mysl i pleť do nového dne.

Kryoterapie

Benefity chladu pro pokožku využívá i kryoterapie, která stále víc proniká ze salonů i na police drogerií a parfumerií. S tímto efektem totiž pracují některé pleťové masky anebo speciální ledové koule, které se skladují v mrazáku a používají se k masáži obličeje přes olej, sérum nebo oblíbenou plátýnkovou masku.

Zjednodušeně řečeno, díky teplotnímu šoku dochází k roztažení cév a tím lepšímu oběhu, takže se víc okysličují kožní buňky, pokožka je vypnutá a vypadá pevněji. Což se rozhodně hodí nejen uprostřed léta.

Kosmetika, která vás zchladí
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku