Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Pryč s otoky a kruhy pod očima: Objevte zázračný face roller!

Masážní válečky na obličej všech velikostí a tvarů před nedávnem doslova dobyly svět internetu a sociálních sítí. Tito pomocníci slibují, že vás zbaví nevzhledných otoků, kruhů pod očima a zajistí, aby vaše pleť vypadala stále svěže a odpočatě. Je pravda, co se o face rolleru říká? A jak ho správně používat, abyste docílila požadovaných výsledků?

Co je to face roller

Face roller je masážní váleček na obličej vyrobený z polodrahokamů. Jeho historie sahá až do starobylé Asie, kde jej ženy pravidelně používaly pro podporu a hloubkové zkrášlení pleti. Díky pravidelné obličejové masáži totiž docílíte zlepšení krevního oběhu a tónu pleti, zvýšení elasticity pokožky a naopak snížíte výskyt otoků, tmavých kruhů pod očima nebo třeba vrásek.

Masážní váleček se většinou skládá ze dvou častí. Na jedné straně se nachází větší kamenný váleček sloužící k masírování větších ploch na obličeji, tedy čela, tváří a případně oblasti krku a šíje. Na druhém konci face rolleru je menší váleček, který se používá pro masáž očního okolí.

Mohlo by se vám líbit

Přizpůsobte kosmetickou rutinu svému menstruačnímu cyklu

Jeden týden si užíváte dokonalou pleť bez jediné chybičky, zatímco následující týden vidíte jednu nedokonalost vedle druhé. Náhoda? Nemyslíme si!
marianne.cz

Mocná síla kamenů

Pokud patříte k ženám, které nedají dopustit na sílu přírodních kamenů, pak si u face rolleru přijdete na své. Nejčastěji bývají masážní válečky vyrobeny z něžného růženínu. Tento kámen lásky a krásy má údajně omlazující účinky, a zároveň pohlcuje negativní energii. Dalším kamenem hojně využívaným pro výrobu face rolleru je ametyst. Tomu jsou již od pradávna připisovány magické schopnosti. Podporuje kreativitu, intuici a prý také příznivě působí proti bolestem hlavy. V neposlední řadě se můžete setkat s křišťálovým masážním válečkem. Křišťál je nejuniverzálnější kámen, který se hodí prakticky pro každý typ pleti. Má očistné účinky a podporuje regeneraci pokožky.

Jak správně používat face roller

Nejlépe uděláte, když face roller zařadíte do své pravidelné kosmetické rutiny. Z masáže si můžete udělat malý rituál spojený s aplikací obličejové masky, séra či výživných olejů. Nezapomeňte váleček důkladně opláchnout, než se pustíte do masáže a pro ještě příjemnější pocit jej můžete na pár minut vložit do lednice. Chladivý efekt face rolleru pomáhá zmírňovat otoky obličeje, a to zejména při velké únavě nebo po ránu. Stejně tak ale lze masážní váleček nahřát a dopřát si tak příjemnou uvolňující relaxaci.

Před masáží nejprve odličte a důkladně vyčistěte svou pleť. Následně na ni aplikujte květinovou vodu, a poté přidejte sérum, pleťový olej či krém. Nyní přichází na řadu masáž válečkem. Tu zcela přizpůsobte aktuálním potřebám pleti. Nejprve se věnujte větším plochám na obličeji (ideálně začněte bradou) a postupujte k očnímu okolí. Na závěr nezapomeňte váleček důkladně opláchnout a uložit na suchém místě.

Info ikona
Váleček

Face roller versus guasha

Face roller není jedinou masážní pomůckou, se kterou se ve světě kosmetiky můžete setkat. Další z nich je tzv. guasha. Jedná se o plochý kámen, který slouží nejen k masáži obličeje, ale také k důkladnému zapracování všech produktů do pokožky. Guasha masáž spadá pod rituály tradiční čínské medicíny a má svůj jasně daný postup. Stačí pouhých pár minut denně a nejen, že podpoříte svou pokožku a lymfatické uzliny, ale také se můžete díky guashe snadno zbavit bolesti hlavy.

Mohlo by se vám líbit

Fenomén Face Gym aneb Fitness, se kterým vaše pleť omládne

Dejte sbohem vráskám a povadlé pleti, jde se cvičit. Legíny nechte doma, zato si připravte olejíček či sérum a masážní váleček.
marianne.cz

Související články

Krása
Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu