Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Pryč s otoky a kruhy pod očima: Objevte zázračný face roller!

Info ikona
Face roller

Masážní válečky na obličej všech velikostí a tvarů před nedávnem doslova dobyly svět internetu a sociálních sítí. Tito pomocníci slibují, že vás zbaví nevzhledných otoků, kruhů pod očima a zajistí, aby vaše pleť vypadala stále svěže a odpočatě. Je pravda, co se o face rolleru říká? A jak ho správně používat, abyste docílila požadovaných výsledků?

Co je to face roller

Face roller je masážní váleček na obličej vyrobený z polodrahokamů. Jeho historie sahá až do starobylé Asie, kde jej ženy pravidelně používaly pro podporu a hloubkové zkrášlení pleti. Díky pravidelné obličejové masáži totiž docílíte zlepšení krevního oběhu a tónu pleti, zvýšení elasticity pokožky a naopak snížíte výskyt otoků, tmavých kruhů pod očima nebo třeba vrásek.

Masážní váleček se většinou skládá ze dvou častí. Na jedné straně se nachází větší kamenný váleček sloužící k masírování větších ploch na obličeji, tedy čela, tváří a případně oblasti krku a šíje. Na druhém konci face rolleru je menší váleček, který se používá pro masáž očního okolí.

Mohlo by se vám líbit

Mocná síla kamenů

Pokud patříte k ženám, které nedají dopustit na sílu přírodních kamenů, pak si u face rolleru přijdete na své. Nejčastěji bývají masážní válečky vyrobeny z něžného růženínu. Tento kámen lásky a krásy má údajně omlazující účinky, a zároveň pohlcuje negativní energii. Dalším kamenem hojně využívaným pro výrobu face rolleru je ametyst. Tomu jsou již od pradávna připisovány magické schopnosti. Podporuje kreativitu, intuici a prý také příznivě působí proti bolestem hlavy. V neposlední řadě se můžete setkat s křišťálovým masážním válečkem. Křišťál je nejuniverzálnější kámen, který se hodí prakticky pro každý typ pleti. Má očistné účinky a podporuje regeneraci pokožky.

Jak správně používat face roller

Nejlépe uděláte, když face roller zařadíte do své pravidelné kosmetické rutiny. Z masáže si můžete udělat malý rituál spojený s aplikací obličejové masky, séra či výživných olejů. Nezapomeňte váleček důkladně opláchnout, než se pustíte do masáže a pro ještě příjemnější pocit jej můžete na pár minut vložit do lednice. Chladivý efekt face rolleru pomáhá zmírňovat otoky obličeje, a to zejména při velké únavě nebo po ránu. Stejně tak ale lze masážní váleček nahřát a dopřát si tak příjemnou uvolňující relaxaci.

Před masáží nejprve odličte a důkladně vyčistěte svou pleť. Následně na ni aplikujte květinovou vodu, a poté přidejte sérum, pleťový olej či krém. Nyní přichází na řadu masáž válečkem. Tu zcela přizpůsobte aktuálním potřebám pleti. Nejprve se věnujte větším plochám na obličeji (ideálně začněte bradou) a postupujte k očnímu okolí. Na závěr nezapomeňte váleček důkladně opláchnout a uložit na suchém místě.

Info ikona
Váleček

Face roller versus guasha

Face roller není jedinou masážní pomůckou, se kterou se ve světě kosmetiky můžete setkat. Další z nich je tzv. guasha. Jedná se o plochý kámen, který slouží nejen k masáži obličeje, ale také k důkladnému zapracování všech produktů do pokožky. Guasha masáž spadá pod rituály tradiční čínské medicíny a má svůj jasně daný postup. Stačí pouhých pár minut denně a nejen, že podpoříte svou pokožku a lymfatické uzliny, ale také se můžete díky guashe snadno zbavit bolesti hlavy.

Mohlo by se vám líbit