Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejlepší voděodolné řasenky na letošní léto

Info ikona
řasenka

Přeháňka, dovádění na koupališti, slzy dojetí na svatbě, vlhko, pot... Tyhle řasenky nezaskočí žádné nástrahy léta.

Karolína Demelová | 5. 07. 2023

Černé, husté a natočené řasy za každé situace? Není problém, voděodolné řasenky přežijou téměř všechno. Dalším jejich benefitem je to, že obvykle lépe drží natočení řas, což mnohé z nás ocení nejen v létě. A bonusem je samozřejmě i fakt, že minimalizují riziko looku à la panda, ke kterému mívají sklony především ty s mastnějšími či povislejšími víčky.

Mohlo by se vám líbit

Jak správně odlíčit voděodolnou řasenku?

Schopnost odolat skoro všem výzvám je ale vykoupená trochu náročnějším odličováním. Vyzbrojte se proto dvoufázovým odličovačem očí, ideálně přímo určeným i na voděodolné líčení, a také trpělivostí – tampony s odličovačem na oči napřed jen přiložte přibližně na půl minuty a nechte produkt působit. Zběsilým třením si totiž koledujete o podráždí očí a jemné kůže kolem nich a navíc riskujete i poničení řas.

Jestli vás frustruje právě složitější odličování voděodolných řasenek, můžete vyzkoušet trik s vrstvením: řasy napřed naličte svou klasickou řasenkou tak, jak jste zvyklé, a teprve poslední vrstvu vytvořte s pomocí voděodolné verze – získáte tak všechny její výhody, maskara ale půjde dolů o dost snáze.

Létu odolné řasenky

Voděodolná vs. tubing řasenka

Ještě jednodušší proces odličování nabízí speciální podkategorie voděvzdorných řasenek typu „tubing“ – ty z řas odstraníte pouze s pomocí teplé vody. Fungují totiž na jiném principu než klasické voděodolné řasenky: zjednodušeně vytvoří na každé řase „tubičku“, která odolá vodě, potu i mazu. Jakmile se ale dostane do kontaktu s teplou vodou, sjede z řasy. Poprvé vás může tenhle obrázek kapku vyděsit, ale nebojte, nevypadaly vám řasy, jsou to opravdu jen tubičky maskary. Od tubing řasenek nicméně nečekejte dramatické efekty, z podstaty věci nabízejí spíš přirozenější zvýraznění řas.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku