Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Hladká kůže na dlouho. To vám zařídí IPL epilátor

Info ikona
Mladá žena

Jistě si málokterá z vás libuje v chloupcích na nohou a na dalších místech na těle, které jsou díky blížícímu se létu stále více na očích. Jděte sametové pokožce naproti použitím IPL epilátoru, který pracuje rychle, bezbolestně a s dlouhotrvajícími výsledky.

Promotion | 18. 05. 2023

Jde to hladce

Voláte si na pomoc žiletky, epilátory, voskové pásky nebo používáte cukrovou epilaci, když se chcete zbavit nechtěných chloupků? Dokonalou hladkost vám může zajisti i IPL epilátor od značky Braun. Nejenom, že se snadno používá, ale navíc zvládá pracovat bezbolestně. Když budete IPL epilátor používat pravidelně, chloupky porostou čím dál méně a pomaleji, až se jich nakonec můžete zbavit na dlouhou dobu.

Jak pracuje? 

IPL epilátor funguje na bázi světelných paprsků a technologii Intense Pulsed Light, odkud pramení i jeho název – IPL. Světelné paprsky šetrně, bezpečně a bezbolestně opečují vaši pokožku a zpomalí růst chloupků. Dermatoložka Jana Housková vysvětluje: „IPL neboli intenzivní pulzní světlo je technologie využívající přeměnu světelné energie na tepelnou. Světelné paprsky, které epilátor vydává, zasahují melanin ve folikulech chloupků pod povrchem kůže. Tím přerušuje cyklus dorůstání chloupku. Chloupek se zahřeje a vypadne.“

Velkým benefitem IPL epilátorů je trvalé odstranění chloupků, kterého lze pravidelnou aplikací dosáhnout, a to jednoduše a v pohodlí vašeho domova. Technologie IPL totiž dokáže zpomalit růst chloupků a zredukovat i jejich počet. Jediné, na co si musíte u IPL epilátorů dát pozor, je vhodnost použití pro vaši barvu pokožky a chloupků. IPL epilátory totiž nemohou používat zrzky, blondýnky a majitelky šedých chloupků. Nevhodný je také pro tmavší pleť, pokožku s kožním onemocněním nebo pro těhotné a kojící ženy. Nicméně při dodržení všech doporučených postupů se IPL epilace nemusíte obávat.

Info ikona
IPL Epilátor Braun

Jak na IPL epilaci krok za krokem?

Ačkoliv to zní překvapivě, nejprve si oholte všechna místa, která chcete pomocí epilátoru IPL epilovat. Kdybyste totiž danou oblast neoholili, chloupky by se během působení paprsků spálily. IPL epilátor totiž nefunguje tak, že by odstraňoval již vyrostlé chloupky, ale působí na ty, které ještě nevyrostly, a tedy jsou okem nepostřehnutelné. Dejte si tedy s holením na čas a pečlivě oholte všechna místa, která chcete IPL epilátorem ošetřit.

Jakmile bude vaše pokožka oholená a připravená na epilaci pomocí IPL technologie, připravte si k ruce svůj IPL odstraňovač chloupků a pusťte se na věc. Před samotnou aplikací je také vhodné, abyste si důkladně přečetli příbalovou příručku, která může obsahovat technické parametry použití i praktické tipy, jak přístroj použít pro co nejlepší výsledek. 

Přístroj poté přikládejte k pokožce a klouzavým pohybem ji ošetřujte pomocí IPL paprsků. Řada IPL epilátorů nabízí různé nástavce pro různé části těla a k dispozici máte také několik režimů intenzity světelných záblesků. 

Info ikona
IPL epilátor braun

Epilace všech oblastí, a to i těch intimních

Inteligentní technologie Braun Skin Pro 2.0 automaticky optimalizuje každý záblesk podle odstínu pokožky v právě epilované oblasti těla. To zaručí dlouhotrvající hladkou pokožku od hlavy až k patě, a to včetně celé intimní oblasti, protože je epilátor Braun Silk-Expert Pro 5 vhodný i na epilaci pubického ochlupení a chloupků v anální oblasti.

Dermatoložka Jana Housková vysvětluje, jak IPL technologie funguje: "IPL neboli intenzivní pulzní světlo je technologie využívající přeměnu světlené energie na tepelnou. Světelné paprsky, které epilátor vydává, zasahují melanin ve folikulech chloupků pod povrchem kůže. Tím přerušuje cyklus dorůstání chloupku. Chloupek se zahřeje a vypadne. Přístroj si dokáže sám na základě zbarvení kůže a chloupků vyhodnotit intenzitu paprsku v jednotlivých oblastech, a tak je ošetření opravdu bezbolestné."

Info ikona
epilace

Disciplína se vyplácí

První výsledky uvidíte už za 3 týdny. Hladká pokožka vám při dodržování režimu vydrží až 1 rok, takže se nebudete muset během letních měsíců trápit s jinými metodami. Individuální výsledky se samozřejmě mohou lišit.

Základem úspěchu je ale pravidelnost a důslednost. „Odstraňování chloupků pomocí IPL technologie je nutné opakovat v pravidelných intervalech s postupně redukující se četností. A to proto, že IPL zachytí pouze ty chloupky, které jsou v růstové fázi (tzv. anagenu). Při opakovaném a pravidelném počátečním ošetřením a následně při udržovacích ošetřeních zůstane pokožka dlouhodobě hladká,“ říká dermatoložka Jana Housková

Info ikona
IPL epilátor Braun
Měření