Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Krása

Nestyďte se za šediny! Španělská královna dokazuje, že šedé vlasy jsou přednost

Info ikona
Letizie

Bojovat se šedinami v době koronavirové pandemie není jednoduché. Kadeřnické salony jsou zavřené, a tak nám nezbývá nic jiného, než sáhnout po domácím barevní vlasů. Španělská královna Letizia však zvolila odlišnou strategii. Nechala své šediny na odiv a sklízí poklony nejen od rodiny, ale od celé španělské veřejnosti.

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 20. 02. 2021

Některé ženy se šedými pramínky vlasů urputně bojují, jiné šediny přijmou jako nedílnou součást koloběhu života. Do druhého tábora žen bezesporu patří také španělská královna Letizie, kterou už v loňském roce paparazzi vyfotili se šedivými pramínky vlasů. Pokud jste si mysleli, že Letize pouze nestihla „skočit“ ke kadeřníkovi, pak jste byli na omylu. Na posledních snímcích z února 2021 je vidět, že španělská královna se šedinami doopravdy nebojuje a naopak nechává vlasům přirozenost a svobodu.

Šedinová revoluce

Osmačtyřicetiletá Letizie vysílá do světa jasnou zprávu o tom, že bychom se za své šediny v žádném případě neměly stydět. Nutno dodat, že jde o velmi osvěžující postoj, neboť stárnutí žen je ve společnosti stále tabuizováno. Možná jste si sama všimla, že jenom ve výjimečných případech narazíte na ženu s šedinami v televizním spotu nebo reklamě. Přitom není nic přirozenějšího, než vidět vytrácející se melanin z vlasů a střetávat se s faktem, že všechny ženy stárnou.

Mimochodem španělská královna není jedinou známou osobností, která dává přednost přirozenosti před barvenými vlasy. V minulosti se s šedivými vlasy vyfotila třeba herečka Salma Hayek, která ke své fotografii na Instagramu napsala: „Šedé vlasy jsou moudrost.“ Za šediny se nestydí ani herečka a businesswomanka Gwyneth Paltrow. „Samozřejmě, že mám vrásky a šedé vlasy. Ale já je doopravdy miluji. To jsem já,“ řekla v rozhovoru pro časopis People. K ženám, které z šedivých vlasů dokázaly udělat přednost se řadí také oscarová herečka Helen Mirren.„Myslím si, že ženy jsou vyděšené z šedin kvůli tomu, že je to ihned zařadí do jiné věkové kategorie. Proč to ale nepřijmout, nesžít se s tím a neuvítat to? Udělejte z toho pozitivní věc namísto negativní,“ nechala se slyšet herečka.

Info ikona
Letizia

Vstříc šedinám

Ať už jste na svých vlasech zaznamenala první šediny, nebo s šedými vlasy už několik let bojujete, možná není od věci změnit přístup. Šedé vlasy doopravdy můžou vypadat skvěle, ba přímo noblesně. Pomocnou ruku vám v tomto ohledu podají vhodné přípravky, které vám jistě doporučí vaše kadeřnice. Obecně platí, že jsou šedé vlasy sušší, a tudíž volají po regenerační masce. Stejně tak byste neměla podceňovat ani pravidelné stříhání, které vlasům dodá šťávu. V neposlední řadě můžete šedé vlasy povznést na vyšší úroveň díky zajímavému střihu. A především nezapomínejte na to, že stáří k životu patří a rozhodně bychom se neměly stydět za něco tak přirozeného, jako jsou právě šedé vlasy. Jak říká Salma Hayek – šedé vlasy jsou moudrost.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion