Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Od kořínků po konečky: Beauty novinky pro vlasy

Info ikona
Vlasy

Suché, jemné, namáhané teplem… Jarní novinky z kategorie vlasové péče myslí na všechny! A taky na dlouho neprávem opomíjenou pokožku hlavy.

Karolína Demelová | 5. 04. 2023
Mohlo by se vám líbit

Staráme se o kůži na těle, obličeji – ale co ta na hlavě? To, že je schovaná pod hřívou, rozhodně neznamená, že si nezaslouží odpovídající péči. Pokud totiž není zdravá, koledujeme si například o lupy, nadměrné maštění nebo i vypadávání vlasů. Na její spokojenost se zaměřuje hned několik aktuálních novinek: například řada Clean Beauty Scalp Therapy od Paul Mitchell je plná rostlinných výtažků a pomáhá zklidnit napnutou, svědící i příliš se mastící pokožku hlavy. Bylinná medicína inspirovala i Essentiel Biome-Friendly značky Payot, která cílí na zdravý mikrobiom pokožky. Pokud je váš problém o kapku složitější a snažíte se zbavit lupů, určitě prozkoumejte řadu Kérastase Symbiose, která si s nimi účinně poradí a navíc vlasům dopřeje luxusní péči.

Mohlo by se vám líbit

Už máte stimulující kartáč?

Kolekce Oribe Serene Scalp Oil Control, ve které najdete vedle šamponu i zmatňující mlhu a suchý šampon, se zaměřuje na redukci nadbytečného kožního mazu a slibuje, že si končeně nebudete muset mýt vlasy tak často. Příjemným a přínosným rituálem úplně pro všechny je pak masáž hlavy – zkusit to můžete třeba se stimulujícím kartáčem od Maria Nila, který se používá při mytí a pomáhá stimulovat průtok krve, uvolnit napětí a odstranit nečistoty a odumřelé kožní buňky. Od věci není ani doplnit potřebné živiny zevnitř, kapsle s látkami posilujícími vlasové kořínky a redukujícími vypadávání nově nabízí i Dr. Barbara Sturm.

Rozmazlujte své vlasy

Žádný konkrétní palčivý problém neřešíte a chcete se spíš rozmazlovat? Navrhujeme požitkářský ochranný vlasový parfém Sachajuan v nové verzi Bois Noir, anebo luxusní řadu péče o vlasy s patentovanou technologií TFC8 profesora Badera, kterou proslavil ikonický pleťový krém. Jestli patříte k těm, které se neobejdou bez fénu, žehličky nebo kulmy, vřele doporučujeme chránit vlasy před teplem – Kevin.Murphy na to má specializovanou řadu Blow.Dry, kterou doplnil o šampon a kondicionér. A na závěr ještě skvělá hydratační maska značky Drunk Elephant: mix marulového másla, slunečnicových mastných kyselin a panthenolu ocení především vlasy suché, barvené a poškozené a taky všechny ty, které se vyhýbají silikonům.

Beauty novinky pro vlasy
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku