Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Padají vám vlasy po covidu? Pomůže speciální péče a láska, říká kadeřnice Lea Trabak

„Chřipečka” to nebyla. Jste rádi, že je covid za vámi. Ale pak to přijde: Ve výlevce máte chuchvalce vlasů. Na hřebenu to není jiné, vaši ex kštici vám nenápadně z oblečení obírá kamarádka a doma na podlaze se vám z vlasů dělají hnízdečka. Jsou všude, jen ne na hlavě. Pohltí vás stres... Naštěstí pro vás máme dobré zprávy!

Mína Ondrušová | 23. 11. 2022

Nejde o nic nevratného. I když ten, kdo se s tímto problémem potýkal nebo potýká ví, že padání vlasů po covidu značně pohne s naším sebevědomím. Jaká je první pomoc? Jak dlouho trvá obnova vlasů? A musíme v tomto období nějak změnit postupy v péči? 

Mohlo by se vám líbit

Menstruace po prodělaném covidu: Ženy si stěžují na silnou bolest i zpoždění

Následky onemocnění covid-19 jsou nevyzpytatelné. Čím dál tím více žen si ale stěžuje, že po prodělané nemoci zažily abnormálně bolestivou a silnou menstruaci. Některé ženy naopak uvádí, že se jejich menstruace výrazně zpozdila.
marianne.cz

Když je vlas “odříznutý” od výživy

Covid je nová forma viru, který našemu tělu vytváří stres a šok. V organismu stahuje cévy. A vlas je napojen na ty nejtenčí cévky. Takže tím, že se cévy stahují, neprodukují tolik výživy ke kořínkům. Vlas ochabne a vypadává, vysvětluje Lea Trabak, kadeřnice a majitelka kadeřnického studia Lea Trabak Hair Salon. Vypadávání vlasů se týká jak žen, tak mužů. Ze začátku mě překvapovalo, že se tento problém týkal i těch klientů, kteří před covidem měli pevné, husté, lesklé vlasy. Po covidu jejich vlasy ztratily na síle a rapidně padaly, říká Lea Trabak.

Kombo první pomoci

Pokud je to i váš případ, nezoufejte. Všechny trable jednou skončí. V tomto období je ale třeba změnit péči a vlasům se pověnovat. Určitě používáme produkty od tricholorů. Nejdůležitějším momentem je prokrvovat vlasovou pokožku. Výborná k tomu je ošetřující rašelina, k ní jemný peeling a následně hydratační produkty, naviguje kadeřnice. Tohle kombo ulevuje od svědění, pocitu pnutí, prokrvuje pokožku, nakopává“ ji a probouzí naše vlasové folikuly. Když k této speciální péči přidáte ještě doplňky stravy, jste na té správné cestě.

Skončí to někdy?

Jednoznačně ano! Jen to chce trochu víc trpělivosti. Padání trvá tři, šest, u někoho i devět měsíců. V prvních měsících je padání vlasů nejmasivnější. Ale pamatujte na to, že jak to začalo, tak to i skončí. Naše tělo je šikovné a dokáže se s tím samo vypořádat. K obnově vlasů v podstatě dochází krátce po jeho vypadnutí. Vlas se musí nějdřív vytvořit, růst, prořezat pokožku a teprve poté je viditelný. Pro nás to znamená právě ty tři měsíce, než vlas uvidíme. Jde o velmi jemný koloběh.

Info ikona
Vlasy

Stop uplým copům

Čemu byste se měli v té době vyhnout? Uplým copům a násilnému česání. Každý silný tah je špatně. Určitě si nenechávejte dredy a chovejte se ke svým kadeřím jemně a ohleduplně. Vlasy si umývejte obden, nebo aspoň co třetí den, aby byla pokožka v pohodě a dýchala. Co se týče střihu, pořád je to pro mě hlavně otázka funkčnosti. Pokud rádi nosíte culík, zkracovat vlasy nemá smysl. Pokud to není nutné, nestříhám, pokud ano, zkrátím jen tak, aby účes působil esteticky a byl funkční. Například můžeme udělat patku. Záleží i na tom, jestli vlasy padají jen někde, nebo všude. Pokud všude, tak v délkách, kde jsou nejtenčí, raději zkracujeme. Za mě je ale pořád nejlepší cestou přečkat, říká Lea Trabak.

Padání vlasů je nepříjemné, ale nejde o žádnou tragédii. Nejdůležitější je nastavit si to v hlavě tak, že pokud se prostě ráno probudíme a jsme zdraví, všechno je v pořádku a vlasy skutečně dorostou. Když na to půjdeme s láskou a pozitivním přístupem, všechno dobře dopadne. Je potřeba si také uvědomit, že to jsou pořád jenom vlasy. Byly a budou. Jde opravdu jen o moment přítomného okamžiku. Těšte se, že až se dají dokupy, budete mít zase nádherný objem, uzavírá Lea Trabak.

Mohlo by se vám líbit

Mikrolámání vlasů aneb Pravý důvod, proč vlasy rostou jenom do určité délky

Už dlouhá léta toužíte po hřívě vlasů, která bude sahat až po lopatky? Namísto dlouhých vlasů ale čelíte zklamání v podobě delšího mikáda, které nechce povyrůst ani o milimetr? Vítejte ve světě všech, kteří bojují s mikrolámáním vlasů.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem