Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Prsa vylepšená plastickým chirurgem? Dnes už nic nepřirozeného!

Info ikona
Úprava prsou nemusí být nepřirozená

Estetická medicína je jeden z nejrychleji rozvíjejících se medicínských oborů. Co byl před pěti lety zažitý kánon, je dnes již zastaralá technika. O nové éře zvětšování a úprav prsů jsme mluvili s docentem Ondřejem Měšťákem, specialistou z kliniky Esthé.

Promotion | 6. 06. 2022

Důvody, proč si ženy nechávají upravovat prsa, se mění, stejně jako se proměňují jejich požadavky. Zatímco dříve šlo především o plný dekolt, dnes chce mnoho z nich prsa přirozenější, která budou působit atraktivně i bez podprsenky. „Krása prsu není jen o objemu, ale i o tvaru. Naše klientky dnes mnohem častěji požadují přirozený vzhled za účelem obnovení sebedůvěry a ženskosti bez pocitu, že se staly součástí stereotypu,“ objasňuje aktuální preference doc. Ondřej Měšťák.

Revoluční techniky

Přes všechny tyto možnosti, které estetická medicína nabízí, se stále objevují nové operační techniky, díky kterým mohou lékaři dosáhnout absolutně odlišných výsledků, než bylo ještě donedávna možné. „Kromě typu implantátu vybraných na míru danému hrudníku existují dva nově používané postupy, které mění estetické výsledky u zvětšování prsů implantáty. Prvním je tzv. vnitřní podprsenka (internal bra). Jde v podstatě o vyztužení podprsní rýhy, které pomáhá udržet pozici prsu v požadované výšce. Většinou je u pacientek tendence k nižšímu usazení prsu a tím se zkracuje trup, čemuž vyztužená podprsní rýha zabraňuje,“ vysvětluje plastický chirurg.

Info ikona
Úprava prsou

„Druhou metodou je tzv. přizpůsobené odpojení svalu při umístění pod sval (customised dual plane). Obě zmínené metody se kombinují s přenosem tukové tkáně (fatgrafting). Dříve se přenos tukové tkáně používal pouze pro zakrytí okrajů implantátu. V dnešní době jsme ho nově začali používat k vytvoření přirozeného dekoltu a přiblížení prsů k sobě. Je zajímavé, že u hubenějších pacientek dochází někdy paradoxně po zvětšení prsů implantáty k optickému zvětšení mezery mezi prsy. Je to dáno tím, že se stíny okrajů prsů přesunou na okraj implantátů v oblasti mezi prsy. Aplikací vlastní tukové tkáně pacientky do této oblasti okraj implantátu zakryjeme a přesuneme stíny okrajů prsů mnohem blíže, tam kde mají být.“

Operace, která vás neomezí

Možná přepokládáte, že po operaci bude třeba dodržovat alespoň týdenní klidový režim, minimum pohybu, aby si tělo zvyklo a mělo dostatek energie se zahojit. Nové poznatky ale dokazují, že trocha pohybu naopak zrychlí proces rekonvalescence a pomůže s pooperačními bolestmi. „Dříve jsme pacientky po operaci limitovali v pohybu horních končetin, dávali jsme dreny a celkově doporučovali klidnější režim. Nyní je v tom pohybu spíše podporujeme, natahování svalu totiž paradoxně snižuje pooperační bolestivost. Nedáváme dreny, domů mohou pacientky první den po operaci a vyjma intenzivního sportu se mohou vrátit do normálního života v podstatě hned. Tento režim pacientkám vyhovuje, vidíme u nich i mnohem rychlejší rekonvalescenci,“ uzavírá doc. Ondřej Měšťák z kliniky Esthé.

Info ikona
Doc. Měšťák
Měření