Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Béžové tóny malému bytu mladé rodiny víc než sluší

Info ikona
Béžové tóny malému bytu mladé rodiny víc, než sluší

Kompletně zrekonstruovaný byt ve staré zástavbě si mladý pár zařídil ve světlých tónech. Interiéru dominuje béžová, smetanová a šedá.

Terezie Benoni | 15. 01. 2024

Bezmála šedesátimetrový byt najdeme v domě postaveném před sto lety. Kouzlo 20. let minulého století připomínají původní repasované parkety, vysoké stropy a veliká okna s hlubokými výklenky. Před několika lety prošel interiér důkladnou rekonstrukcí, přesto se podařilo něco z historie zachovat. Byt je rozdělený do třech pokojů a kuchyně. Na tu navazuje balkon, které je orientovaný do klidného vnitrobloku, který je plný zeleně.  

 

Galerie: Světlý byt ve staré zástavbě
Mohlo by se vám líbit

Barvy, které utvářejí atmosféru

Menší byt potřeboval především světle laděné stěny, které prostor opticky zvětší, zároveň mu dodají na potřebné útulnosti. Majitelé tak vybrali sérii tlumených pastelových tónů, které se v jednotlivých místnostech lehce mění. Vstupní halu s parketami zdobí šedo-béžové stěny a nechybí zde praktická komora a úložný nábytek. Střízlivě zrekonstruovaná kuchyně s kuchyňským ostrůvkem má skříňky také v šedo-béžovém odstínu, podobném jako okolní stěny. Odstín se lehce proměňuje v závislosti na denním nebo umělém světle. Obývací pokoj byl během rekonstrukce propojený s kuchyní a jídelnou, našel se zde dostatek místa pro pohovku, stolek, křeslo a komodu. Veliká okna působí v tiché ložnici uklidňujícím dojmem. Také jejím stěnám dominuje podobný tón jako ve zbytku bytu, které doplňuje světlý textil. Poslední místností je dětský pokoj, který současně slouží jako domácí pracovna.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku