Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Milovník retra a pokladů ze starožitnictví zrekonstruoval stoletý byt

Info ikona
Byt plný pokladů ze starožitnictví

Ačkoli byl před dvěma lety kompletně zrekonstruovaný, máte spíš pocit, že se zde zastavil čas. Dvoupokojový byt má jedinečnou atmosféru a leccos vypoví o svém majiteli.

Terezie Benoni | 16. 04. 2023

Když se současný majitel v roce 2018 přestěhoval do tohoto bytu, pustil se do rozsáhlé rekonstrukce. Sedmdesátimetrový byt potřeboval důkladnou renovaci vše podlah a znovu nechat truhlářem vyrobit velké úložné prostory. Veliké šatní skříně najdeme už v hale. Kuchyňská linka se dočkala nového obkladu, bylo potřeba vyměnit samotné skříňky a pořídit nové spotřebiče. Stěny byly nové vymalované, dubové parkety stačilo přebrousit a nalakovat. Výhled z oken vede do blízkého lesoparku u jezera, nebo do obytného dvora, kde si sousedi vybudovali příjemné posezení.

Galerie: Byt plný pokladů ze starožitnictví
Mohlo by se vám líbit

Pečlivě vybrané dekorace

Interiér je velmi osobitý. Každý předmět, který tu vidíme, má nějaký příběh. Kuchyň je velká a světlá místnost, kam se vejde i početnější návštěva. Kuchyňská linka byla vybraná v jednoduchém bílém dekoru se s nerezovými úchyty. Tato jednoduchost kontrastuje s výrazným zeleným obkladem od výrobce Byggfabriken. Pohodlně zařízený obývací pokoj má klasický funkční krb a také vstup na balkón. Za posuvnými dveřmi se ukrývá ložnice s populární tapetou William Morris Pimpernell. Ačkoli byla rekonstrukce výrazná, podařilo se bytu zachovat dobovou atmosféru. Interiér je zařízený v klasickém skandinávském stylu, který dbá na pohodlí a osobitost.

Info ikona
Jak bydlí milovník retra a veteše ze starožitnictví
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku