Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Bydlet jako princezna ve věži

Info ikona
Bydlet jako princezna ve věži

Vysoko na městem, daleko od jeho ruchu, přitom s dokonalým výhledem. Takový je byt v rohovém bytovém domě, který je v mnohém víc než originální.

Terezie Benoni | 29. 03. 2023

Rohový dům v Göteborgu má nově zrekonstruované podkroví, kterém vévodí dva byty s kouzelnými věžičkami. Ačkoli je obytná plocha interiéru pouhých 33 metrů čtverečních, je tak šikovně zařízený, že zde jeho obyvatelům absolutně nic nechybí. A rozhodně ne denní světlo, ve kterém se díky sedmi oknům byt doslova koupe. Třešničkou na dortu je také balkón, ze které je možné nerušeně pozorovat cvrkot okolního města hluboko pod vámi. Interiér se nese v zemitých tónech, dominuje mu dřevo a vápenné omítky.

Galerie: Unikátní podkroví s vlastní věží
Mohlo by se vám líbit

Pohodlí na prvním místě

Když otevřete těžké bezpečnostní dveře bytu, ocitnete se v útulné chodbě, která není tmavá, protože ji osvětlují prosklené dveře vedoucí na balkon. Vpravo je odkládací místo, podlaha je z matného lakovaného dubu. V celém bytě je podlahové vytápění, a tak vzhled nenarušují topná tělesa. Rovnou z haly vejdete do praktické kuchyňské části, která je vybavená místním nábytkem značky Taras Hallgren & Son – göteborské společnosti založené na počátku 20. století. Kuchyň byla navržená kolem odhalené cihlové zdi a vévodí ji velkorysý ostrůvek se spoustou pracovního i úložného prostoru. Současně se stává jídelním koutem. Světlo kromě klasických oken obstarává také stropní světlík. V otevřeném prostoru se kromě kuchyně nachází také útulný obývací pokoj. V oddělené ložnici je kromě manželské postele také pracovní kout a šatní skříně.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku