Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Domov plný historie, dřeva a tapet: Stylově zařízený útulný byt má sice jen jeden pokoj, ale jeho interiér je dechberoucí

Info ikona
Domov plný historie, dřeva a tapet: Stylově zařízený útulný byt má sice jen jeden pokoj, ale jeho interiér je dechberoucí

Vstupte do tohoto kouzelného bytu a ocitněte se v příjemném spojení historie a moderního životního stylu. Dům, ve kterém se byt nachází byl postavený už v roce 1915 a řadu původních prvků se podařilo zachovat.

Terezie Benoni | 12. 03. 2024

Hned za vchodovými dveřmi je každému jasné, že se nejedná o nějaký fádní interiér. Výška stropu je úctyhodných 2,72 metru, stropy zdobí původní rozety, stěny lemují lišty a dřevěné podlahy se podařilo také dochovat a zrenovovat. Dům, ve kterém se tento byt o obytné ploše 46 metrů čtverečních nachází, byl postavený už v roce 1915 a najdeme ho v centru švédského Göteborgu. Dalším z původních prvků, které v interiéru zůstaly, jsou nádherná sloupová kachlová pokojová kamna, která jsou pro švédské byty typická. Dřevěné obklady interiér zateplují a zútulňují.  V kuchyni i v chodbě zůstaly také dobové dřevěné šatní skříně a veliká skříň v kuchyni, která slouží jako potravinová, ale i úložná.

Galerie: Stylový byt v Göteborgu
Mohlo by se vám líbit

Štěpán Benoni nás pozval do své zbrusu nové ložnice: Původní nábytek vyhodil a laciné materiály nahradilo dřevo

Kanadský srub na Pošumaví koupil se ženou před šesti lety. Vzorový dům byl zařízený provizorně, a tak oblíbený herec místnost po místnosti upravuje podle svých představ. Nyní se po letech dočkaly rekonstrukce ložnice v podkroví a nás nechal do kouzelného interiéru plného dřeva exkluzivně nahlédnout.
marianne.cz

Dokonalé pohodlí i na omezeném prostoru

Interiér bytu je rozdělený na chodbu, prostornou kuchyň, koupelnu a velký prostor, který slouží jako obývací pokoj i ložnice v jednom. Část na spaní je od společenského prostoru částečně oddělena dřevěnou dobovou přepážkou s ozdobnými prvky. Byt byl kompletně zrekonstruován, aby poskytoval veškerý moderní komfort. V roce 2021 byla dokončena rekonstrukce kuchyně, která je jak praktická, tak elegantní. Nesmíme zapomenout zmínit, jak bylo docíleno toho, že je interiér tak světlý a útulný. Může za to především bíle lakované dřevo, které najdeme jak na podlaze, skříních, vestavěném nábytku i dřevěném nábytku. Dynamiku interiéru dodávají výrazné tapety, kuchyňská linka, která je natřená na černo a doplněná o zlaté detaily. Moderní šmrnc bytu dodávají designové kousky a několik výraznějších kusů nábytku.

Mohlo by se vám líbit

Zahrada pro líné zahradníky, které se celý rok ani nedotknete

Toužíte po krásné zahradě, ale rozhodně nechcete být zahradníkem? Buďme zcela upřímní, dokonale bezúdržbová zahrada neexistuje. Pokud ale věnujete dostatek péče jejímu celkovému konceptu a výběru rostlin, můžete být velmi leniví.
marianne.cz

Zdroj: Alvhem, www.alvhem.com

Zdroj článku