Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Malý byt, velký styl: Skvělé triky, jak propojit místnosti a vytvořit moderní skandinávský ráj

Info ikona
Skandinávský byt plný designu

Ačkoli je obytná plocha tohoto městského bytu skromná, šikovná designérka si s ním pohrála tak, že působí mnohem větším dojmem. Jak podobného efektu dosáhnout?

Terezie Benoni | 14. 10. 2023

Byt, který má pouhých padesát metrů, přesto působí dvakrát takovým dojmem. Tento exkluzivní byt plný moderního skandinávského designu, najdeme v bytovém domě postaveném na počátku dvacátého století. Právě proto se může pochlubit vysokými stropy a velikými okny, které po celý den zásobují interiér dostatkem denního světla, což je během severské zimy, víc než potřebné. Pokoje v tomto bytě jsou na metry malé, ale vy z nich získáte pocit vzdušnosti. Je to díky tomu, že je možné jednotlivé místnosti vzájemně propojit. Kuchyň s obývacím pokojem byly nakonec zcela spojené a původní dvoukřídlé dveře byly zcela odstraněny. Vkusně vybraný nábytek a větší kusy vyrobené na míru interiér zbytečně nezatěžují.

Galerie: Skandinávský byt plný designu
Mohlo by se vám líbit

Patro na spaní a šikovně řešená kuchyň

V chodbě jsou praktické úložné skříně, další úložné prostory jsou také v ložnici. Pod vestavěným patrem na spaní je šatna, na protilehlé stěně pak velká skříň. Samotné patro na spaní je vyrobené jako vyvýšené lůžko s pohodlnou matrací. Díky tomu byly ušetřené potřebné metry a v ložnici se našlo místo i pro pracovní kout a gauč, kde se může vyspat návštěva. Z ložnice můžete vejít na útulný balkónek s příjemným posezením. V opačné straně bytu je kuchyň propojená s obývací částí. Zastavme se v kuchyni, která se designérce Emmě Fischer skutečně podařila.  Kuchyňský nábytek s tím v obývací části dokonale ladí. Větší část kuchyně tvoří pouze nízké skříňky v tmavém modrozeleném odstínu, který se hodí k tmavým dobovým parketám. Mramorová pracovní deska je elegantní i praktická. Obývací pokoj je zařízená zcela jednoduše v moderním skandinávském stylu, kde nechybí pečlivě vybrané dekorace.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Historiska Hem (historiskahem.se)

Zdroj článku