Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Miniaturní romantický byt, ve kterém by chtěl žít každý: Od kuchyňské linky skáčete rovnou do nadýchané postele

Bydlení v ateliéru nebo studiu je stále atraktivnější pro obyvatele velkých měst. Jak může takový mini byt vypadat a jak dosáhnout toho pravého pocitu domova? Nechte se inspirovat.

Terezie Benoni | 13. 05. 2024

Ateliér nebo studio. S tímto označením se v inzerátech můžeme setkat stále častěji. Jsou tak nazývány takové nebytové jednotky, které nelze zkolaudovat jako prostory bytové. Často je to proto, že nesplňují hygienické normy z hlediska hluku, umístění či osvětlení, důvodů ale může být mnohem víc a různorodého charakteru. Často se rovněž vzhledem ke svým dispozicím nehodí ani jako prostory kancelářské, a proto se na trh dostávají v rámci nabídky k bydlení. Díky svým propozicím jsou ateliéry lákadlem především pro mladé obyvatele. Mají malou podlahovou plochu, a protože bývají oficiálně nabízeny jako nebytové, lze je získat za nižší pořizovací cenu. Do jednoho takového studia se podíváme. Jeho největším štěstím je, že se nachází ve stylové budově z 30. let 20. století s krásnou parketovou podlahou, velkorysou výškou stropu a okouzlujícími lamelovými okny.

Galerie: Švédský studiový apartmán

Čtěte také: Miniaturní byt v budově z roku 1907 zařídili víc než jednoduše a možná právě proto má takové kouzlo

Jednopokojový byt se třemi velkými okny a balkonem orientovaným na jih vytváří dokonalé útočiště v centru města. Z bezpečí domova můžete pozorovat ruch okolních ulic, který do nejvyššího patra secesní budovy doputuje jako příjemný šum.

Bydlení na pár metrech bez jakýchkoliv omezení

Byt má skvělý půdorys pro ateliér. Má prostorný obývací prostor a výklenek s manželskou postelí. Prostor ložnice je přístupný z obývacího pokoje a kuchyně a je možné jej uzavřít dvojicí prosklených posuvných dveří. Dvoukřídlé dveře v obývací části umožňují přístup na balkon, takže v teplejších měsících lze obytný prostor rozšířit o ten venkovní. Studio je zařízeno ve světlém barevném provedení s béžovými stěnami a světlým nábytkem. Klasická parketová podlaha dodává místnosti potřebnou útulnost. Obývací prostor je dostatečně velký pro jídelní stůl, velké kulaté zrcadlo dělá místnost větší. Výklenek v ložnici je dostatečně velký pro dvoulůžko. Vestavěné police za postelí poskytují dostatek úložného prostoru. V nově zrekonstruované kuchyni jsou vestavěné skříně v zelené barvě se starožitným kováním a kamennými pracovními deskami.

Čtěte také: V srdci Budapešti přestavěli prostor ve staré továrně na dokonalý byt s jedinečnou atmosférou

Průmyslový loft v Budapešti dokazuje, že industriální interiér nemusí být vůbec chladný a neútulný, dá se kombinovat i s přírodními materiály nebo nábytkem v rustikálním či retro stylu.

Zdroj: www.notar.se

Zdroj článku

Související články

Byt
Prohlédněte si nádherně zrekonstruovaný historický byt, který je plný dřeva a kouzelných detailů

Prohlédněte si nádherně zrekonstruovaný historický byt, který je plný dřeva a kouzelných detailů

Byt
Panelový byt přestavěli v útulný domov se skandinávským nádechem

Panelový byt přestavěli v útulný domov se skandinávským nádechem

Byt
V paneláku si architekt pro svou ženu a dceru zrekonstruoval byt za minimum nákladů a vyčaroval kouzelný domov

V paneláku si architekt pro svou ženu a dceru zrekonstruoval byt za minimum nákladů a vyčaroval kouzelný domov

Byt
Hravý podkrovní byt v budově bývalého kostela

Hravý podkrovní byt v budově bývalého kostela