Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Nádherný skandinávský domov: Historický šarm a teplá atmosféra

Info ikona
Nádherný skandinávský domov: Historický šarm a teplá atmosféra

Skandinávský styl má mnoho tváří. Představte si třípokojový byt v domě postaveném v roce 1909, který oslní svou útulnou atmosférou. Nalákali jsme vás na návštěvu?

Terezie Benoni | 3. 01. 2024

Když se řekne skandinávský styl bydlení, často si lidé představí světlé moderní interiéry s čistými liniemi, tlumenými tóny, jednoduchým nábytkem a střízlivými dekoracemi. Jedná se ale pouze o jednu z možných podob severského bydlení. Skandinávci jsou také milovníci tradic a historických kousků. Když se rozhodnou, že právě tento styl je jim milejší než moderní interiéry, můžete se spolehnout, že bude bydlení plné pokladů. Zejména Švédové milují „löppis“, tamější bleší trhy. Dnes se podíváme do interiéru bytu ve více než stoletém domě, kde o historické kousky rozhodně není nouze. Hlavní obytnou místností je obývací pokoj s velkými okny. Původní dřevěná podlaha v tmavém dekoru dodává bytu elegantní vzhled a dokonale ladí s květinovými vzory na tapetách i koberci. Dominantou je zelená pohovka plná polštářů. Mezi obývacím pokojem a kuchyní byla zbořena zeď  a nově je odděluje snídaňový bar.

Galerie: Historický šarm a hřejivá domácí atmosféra
Mohlo by se vám líbit

Světlá kuchyně s venkovským šarmem

Kuchyni dominují světlé skříňky ve venkovském stylu, kombinované s ořechovou pracovní deskou a vínovými dlaždicemi, které vytvářejí přívětivý prostor. Každý detail byl pečlivě vybrán, aby ladil s celkem. V ložnici upoutá vaši pozornost tapeta značky Sandberg „Ava“, která přidává interiéru romantický akcent. Klíčovou roli hraje modrá barva. Dříve jedna velká ložnice byla rozdělena na dvě menší. Pozadu se svým originálním designem nezůstává ani koupelna, kde je kromě dřevěného obkladu také výrazná tapeta. Umíme si představit, že právě zde budeme večer relaxovat ve vaně. Díky stylové kombinaci starých a nových věcí se v tomto bytě podařilo vytvořit harmonický prostor pro každodenní život.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku