Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Jana si svůj 150 let starý dům zařídila v klasickém venkovském stylu

Info ikona
janaathome.blogspot.com, instagram.com/janeathome.cz

Bude to tři roky, co se Jana s rodinou přestěhovala do malé usedlosti v krásném kraji kolem Slapské přehrady. Řadu věcí se rozhodli rekonstruovat sami, na něco pozvali odborníky.

Terezie Benoni | 8. 09. 2023

Jak dlouho zde bydlíte?

Od června 2020, předtím jsme bydleli také ve venkovském domě, kousek za Prahou, který znají mí blogoví čtenáři, tam jsem před 9 lety začala psát svůj blog nazvaný Jane at Home.

Budovali jste vše sami, nebo rekonstruovali?

Ano, hned po nastěhování jsme začali s rekonstrukcí dvou domů současně, ještě stále nejsme hotovi. Spoustu věcí jsme dělali sami, ale ne na všechno naše síly stačily, takže i za pomocí firem a řemeslníků.

V jakém stylu jste se rozhodli interiér zařídit?

150 let starý kamenný dům, který je součástí usedlosti, je v klasickém venkovském stylu. Druhý dům, který obýváme, je cca 20 let starý a je zařízen v kombinací více stylů. Sama nevím, jak je nazvat. Zkrátka ráda kombinuju staré s novým, a ráda renovuji nábytek, takže v tomto duchu je i naše bydlení.

Galerie: Na návštěvě v krásném kraji kolem Slapské přehrady
Mohlo by se vám líbit

Co je pro vás důležité, abyste se doma cítila dobře?

Dobře zařízená kuchyň, krb a útulno.

Kde pořizujete nábytek a dekorace?

Pár kusů nábytku mám po předcích, něco jsem nakoupila ve starožitnictví, pohovky jsou nové z Ikea. Také naše kuchyň je nová z Ikea. Dekorace nakupuju různě, na e-shopech, v bazarech nebo třeba i u nás v nedalekém městečku v květinářství, kde mají pěkný výběr doplňků, které se hodí k mému stylu.

Plánujete ještě nějaké změny?

Určitě. Ještě nemáme hotové podkroví, čeká nás tu rekonstrukce koupelny, podlah, repasování oken. Dávám také dohromady zahradu, chystáme se opravit stodoly... Práce je tu nekonečně, ale baví nás to.

Mohlo by se vám líbit


Zdroj: janaathome.blogspot.com, instagram.com/janeathome.cz

Zdroj článku