Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Klasicky zařízený byt rozzářily veselé tapety

Info ikona
Byt plný stylových tapet

Tapety je možné použít do malých i velkých místností, můžete jimi ozdobit jednu stěnu nebo pouze její část. Dokážou rozdělovat jednotlivé funkční zóny a samy o sobě fungují jako originální dekorace.

Terezie Benoni | 18. 11. 2023

Bezmála šedesátimetrový byt by se mohl zdát fádní a nezajímavý. Až když se jeho majitelé rozhodli vytapetovat jeho jednotlivé části, dostal tu pravou domácí atmosféru. Byt se nachází v klasickém bytovém domě postaveném předem osmdesáti lety. Jsou tu původní dubové parkety vyskládané ve tvaru rybí kosti a okenní parapety ze zeleného mramoru. Dvoupokojový byt se může pochlubit velikými místnostmi, které jsou díky velikým oknům plné denního světla. Z obývacího pokoje vejdete na balkon orientovaný na jih.

Galerie: Byt plný stylových tapet
Mohlo by se vám líbit

Nečekaně útulný

Byt prošel před pár lety rozsáhlou rekonstrukcí a jeho interiér, kterému dominovaly bílé zdi v kombinaci s bílým nábytkem, působil sterilním dojmem. Bylo potřeba vnést do prostoru trochu kreativního ducha a svěží atmosféry. Proto majitelé sáhli po osvědčených tapetách. Najdeme je už při příchodu v hale. Stěny jsou natřené světle zelenou barvou, která skvěle ladí s tmavou dlažbou a na jedné stěně je tapeta od Josefa Franka. Tapety od stejného autora najdeme i v malé šatně, kde je doplněná o bílý policový díl, dřevěnou polici a podlahu z tmavé mozaiky. Velká kuchyň s bílými skříňkami, stěnami i bílou dřevěnou podlahou, byla příliš sterilní. Dočkala se proto výrazné květinové tapety „Eldblomma“ také od Josefa Franka. Zdobí stěnu kolem oken a plochu vedle jídelního stolu. Od stejného autora najdeme tapety také v ložnici a jde o stejný jemný květinový motiv jako v chodbě.

 

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku