Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Otočná televize v garsonce vyřešila problém s místem

Info ikona
Garsonka s otočnou televizí

V pražských Stodůlkách najdeme čtyřicetimetrovou garsonku, kde byl potřeba radikální zásah, aby se i na takto malém prostoru dalo pohodlně žít.

Terezie Benoni | 4. 06. 2023

Obytný prostor malé garsoniéry byl rozdělený na obytnou část o ploše 27 m² a kuchyň, která zaujímala prostor 6 m². „Díky dvěma oknům se nám podařilo rozdělit prostor na noční s postelí a denní s obývacím koutem, jídelním stolem a kuchyní,“ popisují autoři kreativního projektu z pražského studia OBLIQO design s.r.o. Pod jejich rukama vznikl geniální návrh, kdy je v malém bytě využitý doslova každý centimetr. Nábytek vyrobený na míru poskytuje maximální úložné prostory a interiér je díky tomu stále uklizený.

Galerie: Garsonka s otočnou televizí

Úložný nábytek ve středu místnosti

„Řešili jsme dilema, kam umístit televizi, aby se dala sledovat z různých míst, dokonce i z pohodlí postele. Navrhli jsme proto otočný panel. Takže jde sledovat jak z obývací části, tak z ložnice. Středový nábytek, oddělující dvě funkční části jednoho obytného prostoru, je řešen jako úložný prostor, oboustranně přístupný,“ popisují autoři projektu. Obrovskou výhodou je postel vyrobená na míru, která je zabudovaná do velké konstrukce, která poskytuje velkorysé šatní skříně. Potřebné centimetry ušetří také praktické posuvné dveře. Tento byt je důkazem, že počet metrů není rozhodující, a i na malém prostoru můžete žít víc než pohodlně.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: OBLIQO design s.r.o.

Zdroj článku