Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Info ikona
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Tapety, kvalitní textil, vhodně vybrané dekorace. Díky těmto jednoduchým trikům přetvořili manželé svůj třípokojový byt v harmonické místo plné pohody.

Terezie Benoni | 22. 10. 2022

Téměř osmdesátimetrový byt obývají manželé s desetiletou dcerou. Společně bydlí v hlavním švédském městě v klidné čtvrti Hornstull, která je ideální kombinací života ve městě s přírodou na dosah. Byt najdeme v jednom z domů, které navrhl na konci 19. století architekt Cyrillos Johansson. Byt prošel důkladnou rekonstrukcí. Podařilo se také zachovat něco z jeho původní krásy a repasovat původní dveře, okna i některé části dřevěné podlahy. Dnes je třípokojový byt harmonickým místem, za což vděčí především šikovnému výběru barev. Už v hale na návštěvníky čeká tapeta se zelenými lístky, kterou doplňuje šedá výmalba. Spolu s dřevěným konzolovým stolkem a několika obrazy je vstup do bytu víc než přívětivý. 

Galerie: Osmdesátimetrový byt ve Stockholmu
Mohlo by se vám líbit

Klasika, co neomrzí

Také v dalších místnostech se můžete těšit z vkusné barevné kombinace. Kuchyň vyrobená na míru z masivního dubu má šedou pracovní mramorovou desku a také obklad nad pracovní plochou. Vysoké skříňky jsou ponechané ve smetanovém odstínu, aby tolik nezatěžovaly prostor. Jídelní stůl i židle jsou naopak v tmavém dřevěném dekoru a působí elegantním dojmem. Na jídelní část přirozeně navazuje obývací pokoj. Také zde byl nábytek i dekorace zvolené v tmavších barvách, což není problém, protože základ tvoří béžové stěny a bílá dřevěná podlaha lemovaná bílou podlahovou lištou. Živějších barev se dočkáme opět v ložnici, jejíž stěny zdobí tapeta v modrozelených tónech s florálními motivy. Postel z ratanu pak doplňuje veliká šatní skříň v modré barvě. Dětský pokoj pro malou slečnu má stěny ve starorůžové a spolu s bohatými textilními doplňky tak vytváří dokonalý útulný prostor.
 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku