Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Tenhle byt v Milánu má jen 28 m². A vypadá skvěle!

Info ikona
Jak bydlí Queralt Badalamenti/foto: Westwing

Mladá herečka Queralt Badalamenti našla své útočiště v miniaturní garsonce, kde je klíčový každý centimetr. Za pomoci kamaráda architekta z něj vytvořila vzdušné bydlení plné barev a chytrých nápadů.

Redakce | 2. 10. 2019

Váš byt je opravdu malý, ale působí vzdušně a otevřeně. Jak se vám to povedlo?

Základem celého úspěchu je, že jsem se zaměřila na jeho přednosti: světlo a lokace v centru města. Interiérová část plynule přechází na terasu, odkud mám skvělý výhled. Sluneční paprsky se odráží od bílých stěn, jež jsou pozadím pro pastelové doplňky

Jak byt vypadal, když jste se sem stěhovala?

Základ byl kompletně nový včetně parket, vybavení tu nebylo žádné. Interiér jsem tedy zcela podle svých potřeb rozdělila na jednotlivé zóny, kde se dá pohodlně spát, odpočívat i stolovat. Sázkou na jistotu je použití pastelů a geometrických tvarů. Skandinávský styl a jeho čisté linie je přesně to, co v malých bytech funguje. 

Mohlo by se vám líbit

Je něco, co byste teď udělala jinak?

Už se stalo. Vínovou stěnu v ložnici jsem přebarvila na odstín čaje matcha. Cítím se tu teď mnohem lépe. 

Jak jste vyřešila úložné prostory?

Přečetla jsem si knížku o uklízecí metodě od japonské odbornice Marie Kondo a zbavila se všech zbytečných věcí. Nejtěžší bylo vyřadit moje milované knížky, ale nakonec se všechny vešly do Kindlu. Teď mám jen pár oblíbených vystavených v poličkách. Oblečení ukládám do malé šatny v předsíni. 

Mohlo by se vám líbit