Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Ve čtyřicetimetrovém bytě vedle sebe stojí plastové židle i starožitný nábytek

Info ikona
V čtyřicetimetrovém bytě vedle sebe stojí plastové židle i starožitný nábytek

V malém dvoupokojovém bytě proběhla před pěti lety rekonstrukce. Během ní se podařilo dochovat některé dobové prvky jako staré dubové parkety nebo veliké okenní výklenky.

Terezie Benoni | 4. 07. 2023

Pěkný dvoupokojový byt s balkonem orientovaným na východ má obytnou plochu 44 metrů čtverečních. Interiér bytu je flexibilní, pojďme zjistit, jak si s ním poradili současní majitelé. Kolem roku 2016 proběhla rekonstrukce kuchyně a koupelny. Do bytu se opět vrátily mramorové podlahy v předsíni, staré dubové parkety ve zbytku interiéru byly zrenovované. Vysoké stropy spolu s velkými okenními výklenky prostor opticky zvětšují a zajišťují dostatečné množství denního světla. K bytu náleží také sklep, kam je možné ukládat sezónní věci. Výhodou jsou bezesporu také dvě společné prádelny.

Galerie: Dvoupokojový byt, kde se mísí staré s novým
Mohlo by se vám líbit

Šatna nebo pracovna?

Když vstoupíte do bytu, ocitnete se v předsíni ve tvaru T. Nejdřív klasické zádveří s botníkem a věšáky se promění v chodbu s vestavěnými skříněmi na oblečení, i úklidové potřeby. Skříně mají vlastní osvětlení. Jednoduchá kuchyň s bílými skříňkami je především praktická. Hlavní obytnou místností je obývací pokoj, odkud je možné vejít na balkon. U něj je velký jídelní stůl, v zadní části místnosti je pohovka. Výklenek za obývacím pokojem může sloužit jako šatna nebo domácí pracovna. Stěny zdobí tapeta s leopardím vzorem od Cole & Son. Zajímavým dekorativním prvkem jsou staré domovní dveře s patinou. Mezi kuchyní a obývacím pokojem je ložnice, do které se tak akorát vejde manželská postel o šířce 160 cm, noční stolek a malá komoda nebo psací stůl.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku