Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Ve čtyřicetimetrovém bytě vedle sebe stojí plastové židle i starožitný nábytek

Info ikona
V čtyřicetimetrovém bytě vedle sebe stojí plastové židle i starožitný nábytek

V malém dvoupokojovém bytě proběhla před pěti lety rekonstrukce. Během ní se podařilo dochovat některé dobové prvky jako staré dubové parkety nebo veliké okenní výklenky.

Terezie Benoni | 4. 07. 2023

Pěkný dvoupokojový byt s balkonem orientovaným na východ má obytnou plochu 44 metrů čtverečních. Interiér bytu je flexibilní, pojďme zjistit, jak si s ním poradili současní majitelé. Kolem roku 2016 proběhla rekonstrukce kuchyně a koupelny. Do bytu se opět vrátily mramorové podlahy v předsíni, staré dubové parkety ve zbytku interiéru byly zrenovované. Vysoké stropy spolu s velkými okenními výklenky prostor opticky zvětšují a zajišťují dostatečné množství denního světla. K bytu náleží také sklep, kam je možné ukládat sezónní věci. Výhodou jsou bezesporu také dvě společné prádelny.

Galerie: Dvoupokojový byt, kde se mísí staré s novým
Mohlo by se vám líbit

Pětičlenná rodina má konečně dostatek prostoru

Nevyhovující podkrovní byt potřeboval radikální zásah. Jeho cílem bylo vytvořit početné rodině dostatek místa, aby spolu mohla trávit čas a zároveň si její členové nepřekáželi.
marianne.cz

Šatna nebo pracovna?

Když vstoupíte do bytu, ocitnete se v předsíni ve tvaru T. Nejdřív klasické zádveří s botníkem a věšáky se promění v chodbu s vestavěnými skříněmi na oblečení, i úklidové potřeby. Skříně mají vlastní osvětlení. Jednoduchá kuchyň s bílými skříňkami je především praktická. Hlavní obytnou místností je obývací pokoj, odkud je možné vejít na balkon. U něj je velký jídelní stůl, v zadní části místnosti je pohovka. Výklenek za obývacím pokojem může sloužit jako šatna nebo domácí pracovna. Stěny zdobí tapeta s leopardím vzorem od Cole & Son. Zajímavým dekorativním prvkem jsou staré domovní dveře s patinou. Mezi kuchyní a obývacím pokojem je ložnice, do které se tak akorát vejde manželská postel o šířce 160 cm, noční stolek a malá komoda nebo psací stůl.

Mohlo by se vám líbit

Malý pražský byt prošel zásadní proměnou, a to i přes omezený rozpočet

Návrh projektu i samotná realizace přeměny tohoto pražského bytu probíhaly během pandemie, takže tým designérů neměl jedinou možnost místo navštívit a nasát jeho atmosféru. Celý proces, od nápadu až po finální dokončení, probíhal na dálku. Jaký je výsledek?
marianne.cz
Zdroj článku