Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Solitérní vila umístěná na svažité parcele je součástí nádherné krajiny Českého ráje

Vila ve Vlastibořicích nabídla autorům architektonického návrhu volnost a možnost popřemýšlet, jak ji vhodně zasadit do okolního prostředí. Přáním majitelů bylo, aby vznikly jednoduché, čisté prostory s maximálním využitím přírodních materiálů.

Terezie Benoni | 3. 03. 2024

Vila, která je už dnes nedílnou součástí nádherné krajiny Českého ráje, pochází z pera architektů Michala Huška a Magdy Sobotkové tvořícímí pod hlavičkou studia SIAL architekti a inženýři. Nádherná parcela se sklání k jihozápadu a nově vzniklá stavba nabízí z každého místa úžasné výhledy do okolní zeleně. „Vzhledem k tomu, že parcela leží mimo zastavěné území, nabídla jedinečnou možnost realizace solitérní vily s mimořádným propojením vnitřního a vnějšího prostoru. Přáním klienta bylo, aby vznikly jednoduché, čisté prostory s maximálním využitím přírodních materiálů,“ uvádějí autoři projektu.

 

Galerie: Vila v Vlastibořicích
Mohlo by se vám líbit

Majitelka vily v Podkrkonoší říká: Dům je po mojí babičce Mileně, která by určitě měla radost z toho, že znovu ožil

Do vily v Podkrkonoší jsme se vydali fotit a povídat si na pár hodin, ale nejraději bychom zůstali celý týden. Pavla s manželem Tomášem vytvořili úchvatné zázemí na krátkodobý pronájem, kterému nechybí duše ani genius loci. Pokud se tu někdy objevíte, určitě nám dáte za pravdu!
marianne.cz

Zahrada jako krajinný park

Realizovaný dům má dvě podlaží. V horním jsou umístěny hostinské pokoje se samostatným vstupem a pracovnou. Spodní podlaží je částečně zapuštěné do svahu a obsahuje hlavní obytný prostor, na který navazuje garáž a krytý bazén. Hlavním stavebním materiálem domu je kámen. V exteriéru převažuje ve formě hrubého, režného zdiva obvodových zdí a opěrných zídek. V interiéru a navazujících venkovních částech domu ve formě obkladu z velkoformátových desek. Důležitou součástí domu je zahrada, která je řešena jako krajinný park a skládá se z několika částí. Vstupní parter horního patra včetně zelené střechy má více formální charakter. Z jihu na dům navazuje ovocný sad s loukou. Nejvíce svažitá část zahrady je řešena soustavou nepravidelných, opěrných zídek a obytných teras, které volně přecházejí do krajiny. Nově nasazená zeleň plně respektuje původní okolní druhy.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Poznáte interiéry z oblíbených českých seriálů, které právě běží v televizi?

Na televizní architekty a designéry se mnohdy zapomíná, přitom právě oni mají na svědomí to, že příběhům, které sledujeme na obrazovkách, věříme a chceme je sledovat díl za dílem. Čí práci přiřadíte ke správnému seriálu?
marianne.cz

Zdroj informací: SIAL architekti a inženýři s.r.o., Ing. arch. Michal Hušek, Ing. arch. Magda Sobotková, www.sial.cz

Zdroj článku

Související články

Dům
Překvapivá proměna stoletého domu v Košicích: Romantické bydlení se skandinávskými prvky

Překvapivá proměna stoletého domu v Košicích: Romantické bydlení se skandinávskými prvky

Dům
„Tahá“ si domů rozpadlé kusy nábytků z blešáků a přišla na to, jak si domov zařídit levně, ale stylově

„Tahá“ si domů rozpadlé kusy nábytků z blešáků a přišla na to, jak si domov zařídit levně, ale stylově

Dům
Zvenčí nehostinná pobřežní pevnost je uvnitř pohádková

Zvenčí nehostinná pobřežní pevnost je uvnitř pohádková

Dům
Rodinné bydlení nedaleko Paříže

Rodinné bydlení nedaleko Paříže