Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Vydejte se s námi na prosluněnou Mallorcu

Info ikona
Kouzlo Francie na vzdáleném ostrově

Manželé Archie a Monty Berrowovi se zamilovali do krás Mallorcy a rozhodli se, že se pustí do oprav zdejších jedinečných staveb. Pojďme navštívit dům, který obklopuje starobylý pomerančový sad.

Terezie Benoni | 4. 02. 2024

Před více než padesáti lety rodina Berrowových poprvé objevila Mallorku, když bratři Paul a Michael vyrazili na své plachetnici za dobrodružstvím z přístavu Poole ve Velké Británii. Bratrům tehdy bylo pouhých 18 a 19 let. Po dvou týdnech plavby narazili na písečné pobřeží Mallorky a od té doby se sem jejich rodiny pravidelně vrací. V roce 2016 se sem manželé Archie a Monty Berrowovi přestěhovali na stálo a rozhodli se zužitkovat na tomto nádherném ostrově své bohaté zkušenosti s restaurováním luxusních nemovitostí v Británii. Zamilovali si oblast Sóller, zdejší přírodu a dechberoucí architekturu. Rozhodli se znovu probudit k životu zdejší velké domy postavené v 19. století a s citem jim navrátit jejich původní krásu. Při rekonstrukcích se snaží pečlivě pozorovat i ty sebemenší detaily a spolupracují s místními řemeslníky i zkušenými architekty. Dnes navštívíme kouzelný dům nazvaný Canoneta Townhouse. Dům byl postavený v roce 1910 pařížskými architekty za použití nejlepších přírodních materiálů z celého světa. Francouzské kouzlo zde žije dál a vnáší do luxusních prostor autentickou zemitou atmosféru.

Galerie: Kouzlo Francie na vzdáleném ostrově
Mohlo by se vám líbit

Klasická elegance a moderní design

Rekonstrukce domu s rozlehlou zahradou a bazeném dopadla na jedničku. Nadčasová elegance je zde doplněná o moderní design a dům je připravený k celoročnímu bydlení. K domu patří také čtrnáctimetrový bazén, který odděluje prostor domu od divoké přírody. Hned za domem je starý ovocný sad, kde rostou pomeranče, citrony, jablka, meruňky a fíkovníky a v pozadí se tyčí pohoří Tramuntana poskytují dokonalé pozadí. Na zahradě je vytvořené zázemí pro dokonalý odpočinek. Zařízení interiéru je úžasnou směsí tradičních materiálů, na míru vyrobeného nábytku a původních dřevěných trámů. Domu se tak podařilo znovu vrátit jeho zašlou slávu.
 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Berrow Projects, berrowprojects.com
 

Zdroj článku