Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Skladiště ze 17. století přestavěli v romantický mini domek

Info ikona
Skladiště ze 17. století přestavěli v romantický mini domek

Nedaleko starého mlýna stál menší kamenný domek, který dřív sloužil k ukládání vozíku. Majitelé se rozhodli stavbu opravit, přetvořit v ubytování tak akorát pro dva, a naplnit ho recyklovaným nábytkem.

Terezie Benoni | 7. 01. 2024

Cotswolds je oblast na západě Anglie, dlouhá asi 145 km a široká 40 km. Zvlněná krajina je plná řek, jezer a středověkých vesnic. Nedaleko města Cirencester najdeme místo zvané Filly Island, kde se přenesete o pár století zpět. Konkrétně do 17. století, kdy zde stával velký mlýn spolu s přilehlými hospodářskými budovami. Současní majitelé se zamilovali do malého domku, který stojí na ostrově mezi přírodní říčkou Churn a původním náhonem vedoucímu k mlýnu. Dostanete se sem po kamenném mostě. Skladiště bylo zpustlé a potřebovalo radikální zásah, přesto bylo od první chvíle jasné, že náročná rekonstrukce bude stát za to.
 

Galerie: Domek na ostrůvku
Mohlo by se vám líbit

Romantika tak akorát pro dva

Majitelé tohoto jedinečného objektu objevili svou novou vášeň, kterou je upcyklování. To v praxi znamená, že hledají staré věci, které pouze nerecyklují, ale dávají jim nový účel. V interiéru tohoto mini domku tak můžeme najít starý mandl, který dnes tvoří malý jídelní stůl, plechové kbelíky jsou přeměněné na stylové lustry, drátěné koše slouží jako horní skříňky kuchyňské linky a staré pytle na obilí byly přešité na záclony. Kromě toho je domek plný starých předmětů, které byly šikovnýma rukama majitele repasovány, nebo ponechány ve svém původním vzhledu. Rustikální kuchyňka je plně vybavená moderními spotřebiči a je propojená s obývacím pokojem. Zde stojí kamínka na dřevo, která v chladných měsících domek dokonale vytopí. Z obývací části je možné vejít ven na útulnou terasu. Za kuchyní jsou nenápadné dveře vedoucí do ložnice. Veškeré úložné prostory jsou v mezipatře pod střechou, kam snadno vystoupáte po starém žebříku. V nejzazší části domu je koupelna, kterou od ložnice oddělují posuvné dveře. Při horké koupeli v červené vaně můžete prstem cestovat po mapě Anglie a plánovat výlety na příští den.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Unique Homestays, www.uniquehomestays.com

Zdroj článku