Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Mini domek k dokonalému životu stačí

Info ikona
Mini domky jsou hitem

Rodinný domek postavený za jedno odpoledne je ekologickou variantou ke klasickým víkendovým chatám a velkým chalupám. Postaveno máte hned a už se nemusíte stresovat s další prací kolem domu.

Terezie Benoni | 6. 01. 2021

Mini domky jsou stále vyhledávanější variantou ke klasickým chatám a chalupám. S rostoucím zájmem roste také počet firem, které se jejich realizací na míru zabývají. Víkendový domek pro dva, trochu větší pro 4 nebo dokonce se spaním pro 6 osob, jednoduše objednáte a firma vám ho na připravené místo na pozemku usadí. Hotovo tak můžete mít doslova za jedno odpoledne. Tyto mini domky mají oproti klasickým chatám hned několik výhod. Pořídíte je za zlomek ceny, nemusíte si dělat starosti s následnými opravami velkého objektu a mnohem méně práce bude i se stavebním povolením.
 

Galerie: Mini domky jsou hitem
Mohlo by se vám líbit

Nechybí teplo ani voda

Častou otázkou je, jak se v mini domcích topí a jak je to s vodou. Použité technologie se liší podle jednotlivých firem a také místa, kde bude domek stát. Zcela univerzálním a nejčastějším řešení je čerpadlo založené na technologii vzduch-vzduch. Kdy je před domkem umístěné čerpadlo na elektřinu, které zvenčí vhání studený vzduch a dovnitř přečerpává teplý. Jedná se o velmi jednoduché a levné řešení. Malý domek ale zvládnete vytopit i klasickými kamny na dřevo. Uvnitř bývá buď chemická nebo kompostovatelná toaleta. Když není možné připojit vodu k místnímu zdroji, je nutné opatřit domek sběrem dešťové vody a vlastním zásobníkem na vodu. Vodu můžete ohřívat pomocí klasického elektrického kotle nebo karmy, ekologičtějším řešením jsou solární panely umístěné na střeše domku, které mohou dodávat i domku potřebnou energii pro menší spotřebiče.

Mohlo by se vám líbit