Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Souhra přírodních prvků a elegantního designu vytvořila luxusní venkovský dům, kde si můžete naplno užívat přírodu

Info ikona
Souhra přírodních prvků a elegantního designu vytvořila luxusní venkovský dům, kde si můžete naplno užívat přírodu

Hravý a moderní prázdninový dům se nachází uprostřed dun Amelandu, jednoho z mála ostrovů v Nizozemsku. Krásná přírodní rezervace dala příležitost vytvořit moderní venkovský dům s jedinečným interiérem.

Terezie Benoni | 5. 09. 2023

Spojení přírody a architektury. Klid a příroda se snoubí s elegantním a minimalistickým designem z pera architektů BNLA Architecten. Experimentováním se světlem a s různými úrovněmi prostorů vzniká v domě příjemná atmosféra, která souzní s typickou krajinou zdejší oblasti. Velké množství oken dává pocit propojení s okolím a vytváří v interiéru osobitý charakter.

Galerie: Rodinný dům v dunách
Mohlo by se vám líbit

Tradice i moderní pojetí

Přírodní design, uvnitř i venku. Robustní fasáda z opalovaného dřeva v kombinaci s doškovou střechou ctí tradici a tlumí jinak minimalisticky pojatý vzhled domu, kterému nechybí moderní šmrnc. Interiér navržený ve spolupráci s interiérovou designérkou Inou Matt je sice klidný a světlý, přesto má originální dynamiku plnou kontrastů. Zvoleny byly světlé barvy a přírodní materiály. Obývací pokoj i kuchyně mají otevřené krovy, tak je prostor svou výškou vskutku velkorysý. Hravé uspořádání na různých úrovních vytváří zajímavá zákoutí. Souhra přírodních materiálů a elegantního designu vytvořila luxusní rekreační dům, kde si majitelé mohou naplno užívat přírodu.


Architekti: BNLA Architecten
Plocha: 275 m²
Výrobci: GIRA, Bruynzeel Storage Systems, Foreco, Herculan, Weijntjes
Hlavní architekti: Eric Lemstr

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Dune House / BNLA Architecten, archdaily.com

Zdroj článku