Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Ocelový dům je vmáčknutý do staré zástavby

Info ikona
Dům s ocelovou fasádou

V nizozemském Utrechtu vmáčkli architekti ze studia Zecc Architecten do staré zástavby moderní domek s ocelovou fasádou. Obytná plocha domu je 95 m² a i přes své moderní vyznění do starých kulis dokonale zapadl.

Terezie Benoni | 20. 11. 2023

Dříve zde stála stará garáž. Vmáčknutá mezi staré vkusné domy kazila sousedům jejich jinak upravenou ulici. To se rozhodli změnit architekti z utrechtského studia Zecc Architecten, kteří stávající místo dokonale využili.  „Vmáčkli jsme sem dřevostavbu s ocelovou fasádou. Byl to náročný úkol, ale díky dobré spolupráci, vytrvalosti a lásce k řemeslu, jsme došli k neuvěřitelnému výsledku,“ pochvalují si autoři projektu. Zecc Architecten navrhli fasádu domu, majitelé si zbytek projektu realizovali sami a přizvali si na pomoc spřátelené řemeslníky. Každý ocelový plech a každá dubová lišta tak doslova prošla několika rukama.

Galerie: Dům s ocelovou fasádou
Mohlo by se vám líbit

V duchu dělnických domků

Domek vychází z rysů klasických dělnických domků, a tak dokonale ladí s těmi sousedními. Přesto byly tato charakteristika povýšena na abstraktní moderní bydlení. Za tvrdou ocelovou fasádou se ukrývá vzdušný a příjemný interiér. Je zde hned několik světlíků, které ho zásobují denním světlem. Interiér je vytvořen dubovým zabudovaným nábytkem. Obklady na stěně se proměňují ve vestavěné skříně, poličky, sedací nábytek, nebo v efektní schodiště.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: www.archdaily.com

Zdroj článku