Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Jak budou vypadat naše domovy v roce 2033? Připravte se na revoluci!

Info ikona
Jak budou vypadat naše domovy v roce 2033?

Chcete vidět do naší blízké budoucnosti? Pomocí umělé inteligence jsme se o to pokusili a zjistili, jak by mohly vypadat naše domovy za deset let. A máme se na co těšit!

Terezie Benoni | 27. 07. 2023

Možná si budete připadat jako v některém z dílu Star Wars, ale přesně takto předpověděla umělá inteligence domy a interiéry, které podle ní budou moderní za deset let. Co mají společné? AI vidí budoucnost v oblých a futuristických tvarech a v inovativních architektonických řešeních. Domy budou mít zakřivené tvary, očekávat můžeme výraznou kombinaci skla, kovu a přírodních materiálů. Tyto unikátní konstrukce budou nejen krásným designovým prvkem, ale také se budou snažit optimalizovat využití prostoru a být energeticky maximálně úsporné. S rostoucí obavou o kvalitu životního prostředí se dá očekávat daleko častější použití ekologických a udržitelných materiálů. Budoucností jsou materiály, které jsou recyklovatelné, biologicky odbouratelné nebo vyrobené z obnovitelných zdrojů. Architekti a designéři budou aktivně hledat alternativy k tradičním stavebním materiálům, které mají menší dopad na planetu. To, co dnes považujeme za „chytrou domácnost“ bude za deset let středověk. Technologie chytrých domácností budou v roce 2033 naprostou samozřejmostí. Domácnosti budou plně propojené a automatizované, což umožní řídit osvětlení, topení, chlazení, zabezpečení a další prvky pomocí chytrých zařízení a hlasových asistentů. Inteligentní domácnosti budou nabízet nejen vyšší úroveň pohodlí, ale také sníží spotřebu energie a optimalizují provoz domácností. A jaké barvy ovládnou lidské domovy? Dá se očekávat inspirace divokou přírodou. Převažovat budou teplé a příjemné barvy, jako jsou zemitě hnědé odstíny, teplé tóny zelené a modré, až po odstíny písku a šedé. Kralovat interiérům ale bude uklidňující bílá barva. Podle umělé inteligence budou domy za deset let primárně orientované na otevřené a multifunkční prostory. V roce 2033 se tedy můžeme těšit na architekturu a design, které budou kombinovat inovativní technologie, udržitelné materiály a estetiku inspirovanou přírodou. Domovy budou propojenější, chytřejší a šetrnější k životnímu prostředí a jejich hlavním cílem bude poskytnout obyvatelům pocit harmonie. Zda tomu tak skutečně bude, ukáže jen čas.

Galerie: Jak budou vypadat naše domovy v roce 2033?
Mohlo by se vám líbit

Jak by podle umělé inteligence vypadaly domovy Vinnetoua, Old Shatterhanda, Jamese Bonda, nebo děsivého Voldemorta?

Známe jejich příběhy, ale víme, kde usínají nebo pracují? Pokusili jsme se s pomocí umělé inteligenci zjistit, jak bydlí popkulturní postavy z našich oblíbených filmů a knih. Pojďme na to!
marianne.cz
Zdroj článku