Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Řadovku ve staré zástavbě proměnili v moderní rodinný dům

Info ikona
Z řadovky moderní dům

Manželé si pořídli starý dům, který byl rozdělený na dva byty nad sebou. Kvůli tomu trpěl interiér problémy s nedostatkem světla a také špatnou cirkulací vzduchu. Přizvali si na pomoc šikovné architekty, aby interiér opět přetvořili v jeden rodinný dům.

Terezie Benoni | 25. 04. 2021

Gemma a Vicenç koupili řadovku ve španělském městě Villanueva y Geltrú. Přizvali si na pomoc architekty ze studia CAVAA Arquitectes, kteří se rozhodli dva nepraktické byty spojit v jeden celek a na ploše 195 m² vytvořit moderní rodinné bydlení. Cílem architektů bylo vrátit budově původní estetické prvky, jako jsou vysoké stropy, obnovit truhlářské prvky i ozdobné detaily. Tyto původní prvky pak dali do kontrastu s těmi moderními. Interiér tak může opět vyprávět příběhy ze své historie, a navíc dokonale splňuje nároky mladého páru.
 

Galerie: Z řadovky moderní dům
Mohlo by se vám líbit

Odkryté stropy a kovové nosníky

V interiéru můžete nahlédnout do všech fází procesu výstavby i restaurování. Byl znovu odhalen původní klenutý cihlový strop, ten podpírají kovové nosníky. Pro dokonalé vyztužení jsou betonové desky propletené s ocelovými prvky. Směs materiálů a textur, zajímavých barev tak vytváří pozoruhodný koktejl starého a moderního. Při určení nových dispozic byly zásadní dva prvky. A to vnitřní terasa a pak schodiště vedoucí do prvního patra. Patio v přízemí bylo rozšířené a navazující veranda přirozeně navázala na obytný prostor. Nová okna umístěna různě v interiéru zlepšila přirozenou cirkulaci vzduchu a také osvětlení. Přízemní společné prostory jsou otevřené a propojené v celé délce, zatímco v prvním patře je samostatná pracovna a oddělené ložnice.

Mohlo by se vám líbit