Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Ty nejstylovější koupelny: jaký trend chytne za srdce vás?

Info ikona
černá koupelna

Místnost, odkud vycházíme krásnější, odpočatější a s novou energií – tak byste se měli cítit pokaždé, když z této části domu vyjdete. Inspirujte se novými designy a začněte pracovat na koupelně vašich snů.

Promotion | 10. 04. 2023

Relax v podkroví

Podkrovní koupelny mohou působit velmi útulně a příjemně. I tady se vyplatí při návrhu poradit s odborníky a designéry, kteří dobře znají hru světla, barev i materiálů. Jedním z aktuálních trendů koupelen je použití bílého mramoru a prvků přírodního dřeva, které vytváří příjemný a vzdušný dojem. U tohoto typu koupelen je potřeba využít v co největší míře přirozené světlo pronikající do místnosti okny. Při výběru a rozmístění nábytku je potřeba brát v potaz prostorové omezení tak, aby koupelna stále působila elegantně a vzbuzovala touhu po odpočinku a očistě.

Nejen pro podkrovní koupelnu se skvěle hodí série Praline, která je velmi elegantní a luxusní. Jemné žilnatění dlažby Praline v rezavých tónech krásně hraje s designem světlého dřeva Inedito. Zlaté baterie SAT Dark podtrhnou elegantní duch celé koupelny. Pokud máte výhodu velkého prostoru podkrovní koupelny, zaslouží si rozmach v podobě dvou umyvadel, díky kterým se při ranní rutině nebudete mačkat s rodinou o místo.

Info ikona
praline

Útulné místo pro všechny

I malá koupelna může být velmi stylová a funkční. Stačí si jen pohrát s prostorem a dodržet pár jednoduchých pravidel. Snažte se použít co nejsvětlejší odstíny, aby působila opticky větší a vzdušnější. Můžete vsadit i na kombinaci různých odstínů, ale volte opatrně, aby prostor nepůsobil přeplněně. Úložné prostory jsou ve vašem případě velmi důležité. Snažte se cyhtře využít každý centimetr, skvělou volbou bude nábytek na míru. Zázraky také dělají optické klamy v podobě správně umístěných světel a zrcadel.

Malé prostory si víc než ty další říkají o klid a harmonii. S koupelnou JAPANDI se vám to podaří. Díky jednoduchým liniím, světlým barvám a čistému designu vytváří místo pro meditaci a znovuobjevení vnitřní síly. V této koupelně na vás dýchne skandinávský styl v kombinaci s japonským minimalismem – žádné zbytečnosti, jen lehkost přítomného okamžiku.

Info ikona
japandi

Nekonečno možností

U velkých prostor můžete naplno propustit uzdu kreativitě a fantazii. Pohrát si můžete s vrstvami, detaily, s tvorbou několika funkčních zón. Co se týče obkladů, nemusíte řešit v podstatě žádná omezení, protože velké prostory toho snesou zkrátka dost. Sáhnout můžete klidně po elegantní černé a nemusíte se bát, že prostor bude stísněný. Stále ale musíte myslet na to, že je potřeba dodržet určitou harmonii. Ne každý má k dosažení harmonického místa správný cit, proto se rozhodně vyplatí vaše nápady konzultovat s odborníky.

Co třeba vsadit na černý mramor Nero Gold v glamour stylu? Noblesní lesklý mramor Gold Nero a design rustikálního dřeva série I Roveri oslní každého, kdo překročí práh místnosti. Kombinace s medovou dlažbou vytváří překvapivý a jedinečný dojem. Punc luxusu ještě podpoříte, pokud zvlíte volně stojící vanu, která bude vytvářet dominantu vaší koupelny.

Info ikona
nero

Další čerstvé novinky roku 2023

Působí na vás slova jako květiny, zeleň a přírodní motivy pozitivně? Co se trochu odvázat a umístit do své koupelny velkoformátové obklady skvětinovým dekorem ze série Soul?

Nebo toužíte po exotice u vás doma? JUNGLE koupelna se lehce stane oázou pro každodenní relax. Tropické pralesy, vzory exotických květů, sytá zeleň a kapky vody padající ze stropní sprchy vás každé ráno i večer dokonale osvěží.

Díky sérii dlažeb Urbanica snadno vytvoříte udržitelnou koupelnu v urbanistickém stylu. Tmavě zelené a bílé barvy v metalovém designu doplněné o industriální nábytek s černou kovovou konstrukcí Naturel Blackframe bude také trefou do černého.

Ještě více inspirace pro moderní a stylové koupelny najdete v SIKO galerii koupelen.

Info ikona
Urbanica
Měření