Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

BOHO styl sluší i koupelně. Jak ji zařídit a co v ní nesmí chybět? 

Info ikona
SIKO koupelna

Koupelna zařízená v BOHO stylu je místem, kde si můžete dopřát doslova bohémský relax. Probuďte v sobě své nespoutané já. Vytvořte si stylovou koupelnu, jejíž středobodem budete zkrátka vy, vaše osobitost i záliby. Ukažte všem, že milujete život plný zážitků a nespoutané svobody. Obklopte se vším, co ve vás vyvolává pozitivní emoce. 

Promotion | 14. 02. 2022

Výraz boho (bohémský) pochází z francouzštiny, ve Francii 19. století zpočátku označoval životní styl volnomyšlenkářských umělců, bohémů, básníků, spisovatelů, malířů.., kteří se nenechávali svazovat pravidly, konvencemi, často vybočovali z řad zajetých pořádků a vytvářeli si svá vlastní, nespoutaná, pravidla žití. Dnes se tento oblíbený styl promítá do zařizování moderních „boho chic“ interiérů, koupelny nevyjímaje, jež jsou odrazem osobitého „já“ svých majitelů.

Jak na koupelnu v BOHO stylu? 

BOHO styl má základ v přírodě, neotřelých kombinacích, překypuje barvami a chybět nesmí zelené rostliny. Hodně zelených rostlin. Položených kdekoliv se vám líbí, zavěšených na stěnách či dokonce ze stropu anebo seskupené do celo zelených stěn. Ať už zeleň umístíte kamkoliv, vždy dodá interiéru nezbytnou dávku exotiky. Jistou uvolněnost a originalitu dodáte množstvím drobných doplňků všeho druhu. Ať už jde o suvenýry z dovolených, drobnosti, které pro vás něco znamenají, ozdobné předměty, lapače snů, krajky, tkané koberečky, vázy, keramiku, zapálené svíčky postavené na okraji vany… Čím více různorodých doplňků, tím lépe. Navodí doslova bohémskou atmosféru. Inspiraci najdete na stránkách SIKO.

Info ikona
SIKO koupelna

Mixujte barvy i vzory. Odvážně

Kombinujte zdánlivě nesourodé vzory, pestré barvy i doplňky. Mixujte geometrické či marocké motivy (např. série EARTH, PARIS) dlažba  se smaragdově zelenou, olivovou, khaki nebo hnědou. Sáhnout můžete i po patchworku.  Nebojte se pustit do boho interiéru dávku barevné extravagance, v podobě např. fialové, žluté nebo hořčicové. Chcete-li, aby se interiér doslova rozzářil, zkuste stříbrné či zlatavé povrchy, ať už v doplňcích nebo třeba na vodovodních bateriích. Dokonale rozzáří celý interiér. Chybět by neměl prvek přírodní dřevo, nebo alespoň zdařilý dřevodekor .

Info ikona
SIKO koupelna

BOHO nábytek si zamilujete

Zásadní roli hraje i koupelnový nábytek. Boho nábytek obsahuje často dřevěné prvky, nejčastěji kombinované s barvou khaki, krásná je i zelená šalvěj. Má dostatek odkládací plochy na nejrůznější doplňky, ale i důmyslně skryté úložné prostory v podobě zásuvek, s pohodlným push otevíráním. K nábytku nesmí chybět velké zrcadlo a umyvadlo na desku, ideálně bílé, tenkostěnné. Různé tvary, i v pastelových barvách nabízí řada SAT Infinitio.

Info ikona
SIKO koupelna

Stylová koupelna bez starostí

Učaroval vás boho styl a chcete BOHO koupelnu i k sobě domů? Využijte služeb projektového konzultanta SIKO. Zajistí pro vás vše potřebné od grafického návrhu až po realizaci, na vše dohlédne a bude vaší pravou rukou po celou dobu řešení projektu vaší nové koupelny od SIKO.