Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Dům, který se stal symbolem klidného rozjímání a nadčasové krásy

Info ikona
 Ludwig Godefroy Architecture

Koktejl jednoduchosti, elegance a tradice, která se snoubí s avantgardou. Taková je stavba, která odkazuje na istanbulskou památku Yerebatan Sarayi ze 6. století i londýnský rezervoár Hornsey Wood, postavený v 19. století.

Terezie Benoni | 3. 06. 2023

Casa TO se nachází v La Punta Zicatela, v místě na pobřeží Pacifiku, které se pyšní zlatými západy slunce, kde moře, písek a útesy tvoří jedinečné panorama. Ludwig Godefroy Architecture navrhli stavbu, kde se můžete ponořit do stavu absolutního rozjímání. Projekt byl navrhnutý s důrazem na jednoduchost a eleganci, kde se tradice a avantgarda snoubí v nevídané harmonii v objetí klidu přírody. Název Casa TO vychází z myšlenky klidného rozjímání ve vymezeném prostoru, jako interpretace tradičního mexického chrámu. Snahou stavby je vytvořit radikální zážitek už při samotném vstupu.

Galerie: Místo pro rozjímání
Mohlo by se vám líbit

Oslava místních řemeslníků

Projekt odkazuje na dvě architektonické památky - podzemní cisternu Yerebatan Sarayi v Istanbulu postavenou v 6. století a rezervoár Hornsey Wood v londýnském Finsbury Parku z 19. století. Hlavním kritériem při samotném návrhu bylo poskytnout návštěvníkům potřebné soukromí. Výhledy ohraničuje obloha, mohutné zdi a bujná vegetace. Na ploše 600 metrů čtverečních se prolíná estetika s funkčností, přičemž je zdůrazněna poctivost textur surových materiálů, jako je beton, ocel, hlína a dřevo. Zařízení interiéru inspirovala odstín modré palmy Bismarckia nobilis, která v okolí roste. Barevnou paletu tvoří typické tóny betonu a nerezové oceli, které doplňují odstíny tyrkysové, žluté, modré a zelené akcenty, které kontrastují se skleněným nádobím a textilními prvky z dílny Vivenda, textilní doplňky Alfreda Orozca a koberce TallerOcho. Nábytek je vyrobený místními truhláři a spolu s bambusovými detaily dodávají potřebnou atmosféru.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Ludwig Godefroy Architecture, archdaily.com

 

Zdroj článku