Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Veronika Arichteva svým synům zařídila dokonalé pokoje: Pro puberťáka elegantní a stylový, pro menšího prostor plný zábavných vychytávek

Už dávno nemusí dětské pokoje zářit barvami a hýřit nevkusem. Své o tom ví také oblíbená herečka Veronika Arichteva, která v loňském roce dokončila rozsáhlou rekonstrukci stoleté vily a svým dětem zařídila vkusné a zcela nadčasové pokoje.

Terezie Benoni | 8. 04. 2024

„Skoro všechny hračky jsou uloženy do různých košů, kufrů a bedýnek. Často pak hledáme, kam jsem to uklidila, takže každý den objevíme novou hračku s pocitem, že je nová,“ směje se Veronika, když popisuje, jak zařídila byt pro brzy čtyřletého Luku. „Chtěli jsme aby měl syn pokoj hned vedle centrální místnosti, že až bude starší a bude se zavírat kamkoliv, hlavně ať tam nejsou rodiče, tak aby byl alespoň na stejném patře. To se naštěstí povedlo. Taky jsem se bála, že bude tahat hračky do obýváku, jak byl zvyklý v našem předchozím bydlení na Slivenci. To jsem se bála správně,“ podotýká Veronika a potvrzuje, že je to u nich jako v každé jiné domácnosti s malými dětmi. „Hodně věcí má Luka ze svého původního pokojíčku jako třeba rostou postýlku Sebra z Westwing, kde Veronika kupovala i houpací křeslo,“ popisuje. Řada menších kousků nábytků a dekorací je z běžných obchodních řetězců. Stůl a židle pořídila v H&M Home, lampa je z Bonami, keramické balónky na stěně najdeme v obchodě Lavly a výrazné stropní svítidlo je značky George Store. Řada dekorací, které dodávají interiéru ten pravý pocit útulnosti, je z obchodu Zara Home. Ozdobou interiéru jsou vypínače značky vypínače KATY PATY. Hlavním úložným prostorem je veliká skříň na míru, která zaujímá celou jednu stěnu pokoje. Navrhla ji architektka Anna Vaculíková ze studia Ti Architekti, kteří měli na starosti celou rekonstrukci domu.

Galerie: Pokojíček pro malého Luku

Čtěte také: Herec Štěpán Benoni nás exkluzivně pozval na návštěvu svého vysněného kanadského srubu na Šumavě

Splněný sen. Tak bychom mohli v jednoduchosti popsat bydlení herce Štěpána Benoniho a jeho ženy Vlaďky, kteří se před několika lety rozhodli opustit rušný městský život a raději pořídit dřevostavbu, dva psy a dva koně. Jaké výzvy na ně čekaly?

Pokoj pro teenagera je především o soukromí a pohodlí

Pokoj starší nevlastního syna Tea (15) Veronika zařídila spolu s Bonami a také pod dohledem hlavní architekty celé realizace Anny Vaculíkové. Dominantou je především masivní dřevěná podlaha, která pomáhá vytvořit útulnou a hřejivou atmosféru. „Několik měsíců už jsme měli vybranou podlahu Dub Sintra, kterou jsme původně chtěla i do přízemí, ale tam mě nakonec nadchla dlouhá prkna 3 metry a široká 29 centimetrů. Věděla jsem, že do toho obrovského prostoru dolů v domě to bude dokonalé. I kvůli financím jsme tedy nahoře nechali položit kartáčovaný dub a dolů MAX XXL Dub Variante French z Floor Forever,“ pochvaluje si. „Pokoj Tedíka jsem víceméně vybírala sama. Hledala jsem věci, co se mi líbí, pak konzultovala s ním a taky s architektkou, jestli se nějak neodkláním od konceptu, který jsme si stanovily,“ popisuje Veronika. „Je potřeba říct, že Teo bydlí primárně u své maminky, ale teď se chystá na střední školu nedaleko od nás, tak uvidíme, jestli toto zázemí nebude třeba využívat častěji. Naším cílem bylo zařídit pokoj tak, aby zdě měl dostatek prostoru a pohodlí a aby to byl už zkrátka pokoj pro brzy dospělého kluka.“ Mají podobný vkus, a tak nebyl proces zařizování nijak složitý. „Už je ve věku, kdy má rád hezký věci a nepotřebuje mít zahlcený pokoj krámama. Má rád čistý design.“ Toto kritérium například splňuje dokonalý polštář z Made for Moms, na kterém se dá skvěle odpočívat a povrch se dá snadno otřít hadříkem. Za pozornost také stojí lněné povlečení od českého výrobce LENLINEN. O dostatek světla v půdním prostoru se starají střešní okna značky Velux.

Galerie: Pokoj pro Tea

Čtěte také: Jiří Langmajer nás exkluzivně pozval na návštěvu svého kutlochu

Místo, kde se učí divadelní role, odpočívá, poslouchá jazz, nebo řádí s čtyřletým vnukem. Takový je výsledek radikální proměny zahradního domku, který po deseti letech konečně plní svůj účel.
Zdroj článku

Související články

Lidé a místa
Bílý rustikální domek, kde bystě chtěli zapomenout na všední starosti

Bílý rustikální domek, kde bystě chtěli zapomenout na všední starosti

Lidé a místa
Jedinečný příběh mladé česko francouzské rodiny: Švýcarský život v jednu chvíli doslova nacpali do jedné dodávky a přestěhovali se do starého bytu v Praze

Jedinečný příběh mladé česko francouzské rodiny: Švýcarský život v jednu chvíli doslova nacpali do jedné dodávky a přestěhovali se do starého bytu v Praze

Lidé a místa
Kamenná stodola se proměnila v dokonalý mini domek tak akorát pro dva

Kamenná stodola se proměnila v dokonalý mini domek tak akorát pro dva

Lidé a místa
Stoletou stodolu přestavěl významný módní návrhář v oslnivý dům plný dřeva

Stoletou stodolu přestavěl významný módní návrhář v oslnivý dům plný dřeva