Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Novinky

pátý ročník festivalu ilustrace LUSTR

Info ikona
festival LUSTR, Lustrfestival.cz

Od 4. října už popáté navštívíme festival ilustrace LUSTR v pražském kampusu Hybernská. Na co se tento rok těšit a co určitě nevynechat?

Promotion
Eva Slunečková | 1. 10. 2018

Největší přehlídka současné české a slovenské autorské ilustrace LUSTR se opět představí v pražském kampusu Hybernská, tentokrát na téma Město, jeho hrdinové a umělá inteligence. Ani na pátém ročníku festivalu nebudou chybět zahraniční inspirace, workshopy, přednášky, koncerty a projekce nebo divácká soutěž o nejoblíbenějšího ilustrátora. Více než 40 autorů se představí nejen ukázkami z vlastní tvorby na zdech rozlehlého areálu v centru města, ale i v site specific instalacích. Pro více informací a jednotlivé akce se vyplatí sledovat jejich facebook a web.

Rozhodně však nezmeškejte velevernisáž, která se v Hybernské uskuteční už 4. října od 18 hodin!

Tvůrcem letošního vizuálu festivalu je ilustrátor Michal Bačák, který jako ústřední bod kresby zvolil městskou zeď, bezejmennou zídku, jejíž otvorem vstupujeme do světa na druhé straně. „Ilustrátoři jsou většinou nenápadní obyvatelé města. Když ale projdou zdí, symbolickou hranicí do své mysli, stávají se moderátory fantastického světa, jeho příběhů a tím i jeho hrdiny. Stejně tak mohou návštěvníci Lustru projít zdí Hybernské 4 a nahlédnout do ilustrátorského zásvětí,“ říká Michal.

5. ročník LUSTR festivalu
4. - 10. října 2018
Hybernská 4
Praha - Nové Město
Vstupné: v předprodeji 200 Kč/os., zvýhodněné 100 Kč (děti 6 - 15 let, senioři), na místě 220 Kč/os., zvýhodněné 120 Kč

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion