Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Jarní refresh domácnosti: Jak snadno oživit interiér, co raději vyhodit a  bez čeho se naopak neobejdete

Vyžeňte pavouky, zbavte interiér těžkého textilu a přivítejte svěží jaro. Poradíme několik univerzálních rad, které zaručeně dodají vašemu domovu tu správnou energii.

Terezie Benoni | 11. 04. 2024

Než začneme pořizovat věci nové, je potřeba se bez milosti zbavit všeho, co už dosloužilo. Buďte radikální a vyhoďte dekorace a doplňky, na které se už roky práší a nezapadají do vaše vysněného konceptu. Nostalgie musí jít stranou a pro docílení správné vzdušnosti a harmonie nejsou prastaré sošky, nehodící se předměty, nevhodné dekorace nebo věci, které už mají své nejlepší roky za sebou, těmi správnými partnery. Pusťte se i do šuplíků a skříněk a nemilosrdně vyhazujte. Vytvoříte tak nové úložné prostory a domácnost získá potřebný řád, aby se nikde nic nepovalovalo. A když je všechno nachystané a uklizené, pojďme si říct, co dodá interiéru ten správný svěží vibe.

Galerie: Čím osvěžit interiér

Textil dělá zázraky za pár minut a s minimálními náklady

Nové povlaky na gauč, polštáře, povlečení, záclony či závěsy, stylový ubrus nebo nový koberec. To jsou detaily, které dokážou zcela proměnit vzhled interiéru. Jen pozor na materiály. Jaro a nadcházející léto si žádají vzdušnost. Sáhněte porot po lehkých látkách. Poslední roky je stále v kurzu len a pastelové tóny. Stále se v trendech drží trend nazvaný boho, který adoruje přírodní tóny i materiály. Energii do interiéru přinesou vzory. Mohou to být veliké květinové vzory, nebo třeba pruhy. Pozor si ale dejte na jejich kombinaci a výraznější kousek doplňte něčím neutrálním.

Čtěte také: Jaké slevy si během Dnů Marianne nenechá ujít naše redakce?

Dny Marianne pro nás tentokrát budou ve znamení designových doplňků, nových jarních kousků do našich skříní a také moderních vychytávek. Co si nenecháme ujít?

Obrazy můžete měnit

Pokud nevlastníte zrovna sběratelské kousky obrazů, zkuste si pořídit hezky zarámované tisky. Ty totiž dokážou s interiérem úplné divy. Je možné poskládat si sérii ladících obrazů, které se dají sezónně měnit. Jaro zazáří jarními květinami, léto bude připomínat mořské dálky, podzim přinese klidnější hřejivé tóny a zimní plakáty se mohou nést v adventních duchu. Na trhu jich jsou doslova tisíce, a tak si každý přijde na to své.

Nebojte se pohnout s nábytkem

Řada z nás je dost konzervativních, a tak jak jednou v bytě či domě uspořádáme nábytek, tak už to většinou zůstane. Ale nemusí to tak být! Zkuste otočit stůl, přeskupit komody a stolky a uvidíte, jestli prostor najednou nebude vzdušnější nebo zajímavější. Svítidla jsou často opomíjená, přitom právě světlo vytváří v interiéru tu pravnou náladu. Ať už zvolíte lustry, nástěnné, stolní nebo podlahové, zaručeně tím osvěžíte aktuální design, náladu a celkově atmosféru v místnosti. Pokud již takovou lampu máte, rozhodně ji umístěte tak, aby byla na očích, vystavena na odiv. Pak už jen zvolte ten správný odstín žárovek.

Čtěte také: Dny Marianne 2024: Oblíbená slevová akce se blíží

Jarní Dny Marianne 2024 jsou tady! Potřebujete na jaře oživit šatník, pořídit kosmetiku, která se na teplé dny hodí, nebo už dlouho pokukujete po nějaké vychytávce do domácnosti, kterou jste si zatím odpírali? Nákupní svátek letošního jara přichází. Dny Marianne navíc letos potrvají o den déle, a tak budete mít na výhodné nákupy opravdu dost času! Zapište si do diáře datum 12.4.-15.4.

Kdy budou dny Marianne 2024?

Zapište si do diáře datum 12.4.-15.4. Prodloužené nákupy, během kterých slevy dosáhnout až 50 %, nejsou jedinou letošní novinkou. Těšit se můžete i na rozšířenou sekci slev na elektroniku, exkluzivně od Datartu, ale i zlaté kupony. Ty zajistí ještě atraktivnější zboží za výhodnější ceny. Generálním partnerem letošního ročníku Dny Marianne je Mastercard. Veškeré informace najdete zde.

Čtěte také: Dům z 60. let se rozhodli opravit od podlahy: Dnes mohou majitelé v domě zestárnout i přivítat širokou rodinu

Starší pár si plánuje v domě zestárnout, zároveň je jim vlastní udržitelný způsob života. Jak se s těmito požadavky popasovalo architektonické studio Kevin Veenhuizen Architects?
Zdroj článku

Související články

Poradna
Samolepící tapeta změní váš interiér za pár desítek korun, radí známá influencerka

Samolepící tapeta změní váš interiér za pár desítek korun, radí známá influencerka

Poradna
Ložnice pod šikminami je krásná, ale komplikovaná. Nechte se inspirovat, jak si s omezeným šikovně poradit

Ložnice pod šikminami je krásná, ale komplikovaná. Nechte se inspirovat, jak si s omezeným šikovně poradit

Poradna
Rostliny, které můžete úspěšně pěstovat i v tmavé koupelně

Rostliny, které můžete úspěšně pěstovat i v tmavé koupelně

Poradna
Domek pro panenky za pár minut a z plastové bedýnky

Domek pro panenky za pár minut a z plastové bedýnky