Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Pouze pro ženy! Funkční a stylové zahradní nářadí

Info ikona
Pouze pro ženy! Funkční a stylové zahradní nářadí

Chcete si práci na zahradě maximálně zpříjemnit, a ještě u toho dobře vypadat? Hledali jsme pro vás inspirativní náčiní, které padne do ženské ručky jako ulité.

Terezie Benoni | 2. 06. 2021

Revoluce v nářadí! Desítky firem si všimly, že ženská ruka potřebuje zcela jiné nástroje než ta mužská. Pustily se proto do výroby nářadí určeného speciálně pro ženy. Nejenže má skvělé vlastnosti, ale navíc i krásně vypadá. Zkrátka splňuje vše, co žena při práci potřebuje. K dostání tak jsou speciální sady zahradního nářadí, kde najdete všechno potřebné. Sada by měla obsahovat zahradnické nůžky, hrabičky, motyčky, lopatky a samozřejmě rukavice. Pro skutečné pracantky jsou k dostání i růžové rýče nebo hrábě, kterou ale nejsou tak těžké jako ty klasické a mají zpravidla kratší rukojeť. Důležitým kritériem je především váha. Nářadí určené ženám bývá odlehčené s menší ergonomickou rukojetí, ktera by měla být potažená změkčujícím plastem s protiskluzovou úpravou. Důležitým nástrojem jsou zahradnické nůžky, které jsou citlivější a nestojí tak velké úsilí ustřihnout i silnější výhonek.

Galerie: Tipy na zahradní pomůcky
Mohlo by se vám líbit

Nezapomeňte na gumáky, slamáky, rukavice a zástěry

Zcela nepostradatelným pomocníkem jsou rukavice. K dostání jsou pro ženy v menších velikostech a s krásnými vzory. Mohou být klasicky látkové, pořídit se ale dají také kožené, které jsou téměř nezničitelné. Gumové nejsou ideální, protože se v nich mohou ruce potit. Každá z nás často přemýšlí, v čem jít na zahradu pracovat, abychom si nezničily domácí oblečení. Řešením jsou zástěry, které zaručené oděv ochrání. Ty mívají praktické kapsy, do kterých můžete umístit rukavice, menší nářadí, nebo semínka a po zahradě se tolik nenaběháte. Pevnější zástěry navíc mají také bezpečnostní charakter a mohou vás ochránit před poškrábáním. Myslete také na vhodnou pokrývku hlavy, plášť do deště a především na gumáky, které jsou v každé zahradě absolutně nezbytné. Tak hurá do toho!

Info ikona
Pouze pro ženy! Funkční a stylové zahradní nářadí
Mohlo by se vám líbit