Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Už víte, jak letos vyzdobíte domov? Oprašte osvědčenou klasiku, nebo dejte průchod divokým nápadům!

Info ikona
Vánoční dekor

Rozhodli jste se, v jakém stylu letos interiér vyzdobíte? Prolistujte našimi galeriemi a nechte se inspirovat.

Terezie Benoni | 21. 12. 2023

Pamatuji si, že asi před patnácti lety moje maminka prolistovala nějaký časopis o bydlení a dočetla se, že je trendy vyzdobit interiér na Vánoce v červených barvách. Nelenila a nakoupila kouličky, řetězy a spoustu různých ozdob. Když se Vánoce přiblížily, zděsila se. Došlo jí totiž, že červenou vlastně moc ráda nemá a najednou na ni působil náš domov cizím a agresivním dojmem. Napřesrok proto zase vytáhla své oblíbené bílé a stříbrné ozdoby a ty červené rozdala. Proč vám to povídám? Zásadní je, abyste si svátky užili tak, jak je vám blízké a bylo vám doma dobře.

Tradice v hollywoodském stylu

Kdo by neměl rád film Sám doma a další podobné vánoční hity? Americké filmy nás nejen baví dějovou linkou, ale především dokonalou vánoční atmosférou. Jestli něco skutečně tento národ umí, je nazdobit domovy tak, že je kouzlo Vánoc téměř hmatatelné. Není proto divu, že interiéry převlečou do svátečního dávno před začátkem adventu, aby si čas čekání maximálně užili. Tradičními barvami jsou bílá, červená a zelená. Když sáhnete po této kombinaci, nespletete se a takto laděné interiéry nikdy z módy nevyjdou. Výhodou je, že tato barevná kombinace ladí s jakkoli pojatým interiérem a nejvíce jí sluší zelené větve, které nic nestojí.

Galerie: V tradičním stylu
Mohlo by se vám líbit

Špetka extravagance

Dáváte-li přednost elegantnímu ale lehce extravagantními stylu se špetkou luxusu, sáhněte po červené v kombinaci se zlatou. Syté odstíny červené doplněné o kovové odlesky vytvoří to správné kouzlo s nádechem glamour. Co nesmí chybět? Zaměřte se na textil. Výrazný obrus doplňte o ubrousky a prostírání, na stole nesmí chybět kvalitní sklo, zlaté příbory, tácy a svícny. Kouličky nemusí zdobit pouze stromek nebo adventní věnec, ale můžete je jen tak poházet po stole, nebo umístit do nějaké mísy. Uvidíte, co spolu s nimi dokážou vyčarovat odrazy plamene svíček a drobných světýlek.

 

Galerie: Červená se zlatou
Mohlo by se vám líbit

Inspirované přírodou

Příroda je nevyčerpatelným zdrojem inspirace a to i v tak kouzelném ročním období, jako jsou Vánoce. Přírodní materiály dobývají naše domácnosti se stále větší intenzitou, aby vykompenzovali okolní techniku. Také o svátcích tak může hlavní roli hrát paleta zemských barev, dřevo, kámen a sušené rostliny. A co stromek? Co takhle vyrobit ho z pampové trávy a dozdobit zlatými detaily? Vánoční ozdoby nemusí být jen z čirého skla, ale doplnit je mohou dekorace z papíru, provázku a kousků látek. Takto pojaté aranžmá je velmi uklidňující a na stres spojený s předvánočním shonem velmi rychle zapomenete.

Galerie: V přírodních tónech
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku