Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Cihly, paroží a sušené květiny. I tak může vypadat interiér bytu v panelovém domě

Info ikona
Cihly, paroží a sušené květiny. I tak může vypadat interiér bytu v panelovém domě

Když otevřete dveře bytu ve třetím patře v domě postaveném v padesátých letech, překvapí vás jeho vzdušnost, otevřený prostor, ale také nábytek i dekorace, které nejsou pro bydlení v bytovce úplně typické.

Terezie Benoni | 10. 06. 2023

Zavěšená trofej a sušené květiny s bylinkami? Na vesnici nic překvapivého, ale na městském sídlišti to není zcela očekávané zátiší. O to víc nás nadchla koncepce tohoto dvoupokojového bytečku, který se ve svém designu rozhodně nedrží při zemi. Malmö je třetí největší švédské město po Stockholmu a Göteborgu ležící v jeho nejjižnější provincii Skåne na jižním pobřeží Švédska a na jednom z jeho sídlišť je právě tento jedinečný interiér. Byt ve třetím patře překvapí hned u vstupu. Příjemná hala je vymalovaná v šedozeleném lahvovém tónu. Odtud vedou dveře do malé komory, do koupelny, nebo můžete pokračovat dál do bytu.

Galerie: Dvoupokojový byt v Malmö
Mohlo by se vám líbit

Příčky musely pryč

Před rekonstrukcí byl byt třípokojový, ale jednotlivé místnosti byly malé a stísněné. Současní majitelé pokoj navíc nepotřebovali, a tak se rozhodli změnit dispozice. Hlavní obytnou místnost tak dnes tvoří propojená kuchyň, jídelna a obývací pokoj. Menší kuchyň od jídelny a obývacího pokoje dělí praktický barový pult sloužící jako snídaňový bar. Z jídelní část se dá vyjít na příjemný balkon, v klidnější části je pak obývací část s posezením a dveře vedoucí do ložnice. Její stěny se dočkaly tmavě modré barvy, takže působí uklidňujícím dojmem, kde se dobře odpočívá.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku