Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Lenka ve svém bratislavském bytě použila především přírodní materiály

Info ikona
Bratislavský elegantní byt

S rodinou žije v samotném centru Bratislavy a nemůže si toto místo vynachválit. Byt museli zrekonstruovat a rozhodli se ho zařídit v minimalistickém a elegantním městském stylu.

Terezie Benoni | 26. 03. 2023

„Bydlím spolu s mou rodinou v srdci Starého města Bratislavy, kterou opravdu milujeme a je pro nás domovem. Líbí se mi, že to máme všude blízko, nemusím používat auto. Jsou tu naše oblíbené galerie, muzea, kavárny, parky a Dunaj,“ pochvaluje si Lenka. „Všude chodíme pěšky nebo na kole. Už roky pracuji v oblasti reklamy a médií. Mám blízký vztah k designu i umění, které mi pomáhá překonat i těžší životní etapy.“

Jak dlouho zde bydlíte?

Přímo do centra jsme se přestěhovali asi před rokem a půl a toto je naše čtvrté společné bydlení.

Museli jste byt rekonstruovat?

Náš byt jsme kompletně předělali, ale měli jsme velkou výhodu, že už dříve se na něj podívali šikovné oči architektonického studia, takže dispoziční zásahy nebyly až tak velké.

Galerie: Bratislavský elegantní byt
Mohlo by se vám líbit

V jakém stylu jste se rozhodla interiér zařídit?

Je zařízený v městském čistém stylu, s důrazem na eleganci a minimalismus. Celkově jsou pro mě důležité hlavně detaily, které utváří celkovou harmonii. Miluji kombinaci přírodních materiálů jako je dřevo a mramor. Ty doplňuji o neutrální béžové a bílé doplňky. Bílá je zcela nadčasová. Na podlahu jsme použili výrazné dubové parkety ve vzoru Chevron a takto dominantní podlaha potřebuje spíš jednodušší a nenápadný nábytek.

Co je pro vás důležité, abyste se doma cítila dobře?

Především je to dostatek prostoru a vzdušnost, ale i minimalistický styl. Nemám ráda nadbytečný nábytek, či doplňky, takže velmi často a ráda věci třídím a měním. Tento byt si nás získal především svou polohou, prostorem a světlem, absolutní tichostí. Z terásky máme krásný výhled na zeleň a historické budovy, a nejvíce miluji ranní zpěv ptáků, při kterém se probouzíme.

Plánujete ještě nějaké změny?

V nejbližším období bychom si rádi dali od velkých změn klid, protože byt jsme kompletně dokončili teprve před pár měsíci.  Ale upřímně, jak se znám, dlouho mi to nevydrží a už brzy bude na obzoru nějaký další projekt.
 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: instagram.com/chic_detail

Zdroj článku