Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Poradna

Vyrobte si tyto sklenice s pletivem, ve kterých i pár stonků bude vypadat jako bohatý bouquet

Info ikona
Country Wreath Moravia

Nosí vám děti pár stonků květin z procházek či zahrady? Čekáte návštěvu ale 
nemáte čas na velké vazby a dekorace na stůl? Pusťte se s námi do vyrábění!

Promotion
Terezie Benoni | 19. 07. 2021

Pletivo totiž poslouží jako opěra pro stonky, budou tak po celém prostoru hrdla sklenice či vázy, mísy a dalších nádob. Použít je pak lze po celý rok, samostatně, ve skupinkách různých velikostí nebo na podnosu či v bedýnce. Na jaře s cibulovinami, v létě s lučním kvítím, na podzim se suchými travinami, šípky a barevným listím a na zimu s chvojím, jmelím a světýlky. Její výroba vám nezabere víc jak 10 minut. 

Co budete potřebovat?

  • Pletivo (jemnější očka výhodou)
  • Zavařovací sklenice
  • Špagátek / stuha
  • Tavná pistole (není nutná)
  • Kleště na drát, nůžky
Info ikona
Vyrobte si tyto sklenice s pletivem, ve kterých i pár stonků bude vypadat jako bohatý bouquet

Postup: 

Pletivo nastříháme na potřebné čtvercové kusy tak, aby přesahovalo po ohnutí i kousek za závit sklenice. Pletivo nyní přiděláme kouskem juty za pomocí několika omotání hrdla a spojení pevným uzlíkem konců juty. Přesahující jutu odstřihneme a odcvakáme také přečuhující pletivo tak, aby nikdy nekoukalo a nikdo se o něj neporanil. V případě použití stuhy si vezmeme na pomoc tavnou pistol. S ní spojíme oba konce stuhy. Stuha i juta by měla působit jako okrasný okraj, hlavně by však měla schovat pletivo z boční strany sklenice.

                    

A rada na závěr: Květiny vkládejte vždy očištěné od listů a výhonků a to tak, že v úrovni pod pletivem bude vždy pouze a jen čistý stonek, nad pletivem mohou být jak listy, tak i výhonky. Takto konáme z více důvodů. Hlavní důvod je, že rostliny zůstanou déle čerstvé, voda se tak rychle nekazí, sklenice se tolik nešpiní a celkový výsledek bude i po dvou / třech dnech čistý a upravený.

Víc podobných nápadů najdete na instagramovém profilu @country_wreath_moravia ve složce IGTV.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion